MONTESSORİ EĞİTİMİ

Montessori Eğitiminin mimarı Maria Montessori 1870 yılında bir İtalyan kasabası olan ;Chiaravalle’de doğdu. On iki yaşındayken ailesi Roma’ya taşındı. Kendi isteği üzerine erkeklerin devam ettiği bir teknik okula gitti. Bu okulda okurken biyoloji onun tutkusu haline geldi. Maria bu tutku nedeniyle tıp okumaya karar verdi ve birçok zorluğun üstesinden gelerek 1896’da İtalya’nın ilk kadın doktoru oldu.

DEVAMINI OKU

TUMMY TİME VAKTİ

Bebeğiniz sırt üstü yattığı için karın kasları zayıf kalmasın diye karın üzerinde yapılan aktivitelere tummy time aktiviteleri adı verilir….Bebeğinizin vücudunun üst ve boynundaki kasları güçlendirmesine yardımcı olur. 

DEVAMINI OKU

Sayıları Tanıyorum

Resimdeki gibi görülen boyutlarda kestiğimiz tuvalet kağıtlarını boyayalım.Renkli görünürse her zaman daha çok dikkatini çekecektir

DEVAMINI OKU

HAYDİ HARFLERİ TANIYALIM ..

Kağıda anlamlı kelimelerden yazılar yapıp mandallarımızın üzerine kağıda yazdığımız harfleri yazıyoruz.

DEVAMINI OKU

Montessori Oyun Tavsiyesi :Renklere ve Şekillere Göre Ayır

Evet bu oyunumuzda renklere ve şekillere göre ayırarak zeka gelişimini destekliyor.Renk ve şekiller hakkında bilgi sahibi olmasını ve gruplama yapmasını sağlıyoruz.

DEVAMINI OKU

ZİGZAG ZAMANI

Aslında çok basit malzemelerle hazırlayacağınız bu oyun çocuklarınızın motor gelişimini destekleyecek.Çoğu zaman ay yaş olarak bu oyunları paylaşmayacağız.Çünkü çocuğunuz hangi oyuna hazırsa siz bunu yapmalısınız.

DEVAMINI OKU

Montessori Oyunları

Montessori oyunları paylaşırken en az maliyetli oyunları seçmeye gayret gösteriyoruz.Çünkü Çok maliyet oyundan çıkıp gösterişe kaçıyor.Bu oyunumuzda bize gerekli olan malzemeler

DEVAMINI OKU