ANNE BEBEK BURÇ UYUMU

Koç Burcu Annelerin Uyumu

Koç Burcu Annelerin Uyumu

Koç Anne – Koç Çocuk

KOÇ BEBEKLERİ

Dünyadaki ilk günlerini sakin ve kendinden emin geçirir. Ancak ses tellerinin gücünü keşfettiği anda, mikrofon yutmuşçasına çığlıklarının ardı arkası kesilmez, Koç performansına kolayca ara vermez! Koç bebeğinin enerjisi yüksektir, ancak yorucu ve tempolu günlerin ardından sakin bir gece geçirebilirler. Yani tüm gün miskinlik edip gece uyumayı beklemek fazla hayalci bir yaklaşım olur ? Yürümeyi keşfeden Koç’un üzerinden gözler bir an olsun ayrılmamalı, Koç’un özgürlük sevdası yabana atılmamalı.

ANNE İLE UYUMU

Koç burcu anne ve koç burcu çocuk ilişkisini tanımlayacak olursak kesinlikle ‘dinamik’ diyebiliriz. İnatçı olarak nitelendirebileceğimiz koç burcu anne ve çocuk, birbirleriyle çoğu zaman zıtlaşabilir, gerginlik çıkabilir. Yapılması gereken ilk şey, annenin ve çocuğun birbirlerine ne kadar benzediğini fark etmesidir. Koç-koç ilişkisi aynaya bakmak gibidir. Aslında bu durum kabullenilirse ve buna göre davranılırsa, iki güçlü ruhun birleşmesi sonucu oldukça pozitif ve güçlü bir ilişki ortaya çıkacaktır. Koç burçları yeni aktiviteleri denemekten oldukça keyif aldığı için, anne ve çocuk birlikte harika zaman geçirebilir.

Koç Anne – Boğa Çocuk

BOĞA BURCU BEBEK

Boğa’lar uyku sorunu çekmez, Boğa’nın dilini çözememiş bir ebeveyn bebeğini huzura erdiremez. Esasen Boğa beş duyusu açık doğar, yemeğini yer, gazını atar, sıvı ihtiyacını giderir, yumuşacık kıyafetlerini giyinir, rahat yatağına uzanırsa bir de altı temiz, üstü mis kokuluysa sesi çıkmaz! Aksi halde yaygarayı basar, kulaklarda pas bırakmaz! Boğa bebekleri annesi hava atacak diye rahatsız kıyafetlerin içinde sessiz kalmaz! Küçük yumruklarını sallamadan durmaz!

ANNE İLE UYUMU

Koç burcu anne ve boğa burcu çocuk ilişkisini tanımlayacak olursak ‘denge’ diyebiliriz. Çünkü boğa burcu çocuklar oldukça şefkatli ve annesine düşkün olurlar. Zıt karakter yapıları onların ilişkisini birbirlerinden öğrenecekleri şeyler açısından güçlü hale getirir. Tutarlı, pratik ve kendine hakim tutumuyla boğa burcu, atılımcı ve iddialı oluşuyla koç burcu ortaya dengeli ve öğretici bir ilişki çıkarabilir.

Koç Anne – İkizler Çocuk

İKİZLER BURCU BEBEK

Bebek değil zekâ küpü! Kimsede olmayan iletişim becerilerine sahip olabilir, müziğe ritim tutabilir, kundakta konuşmaya başlayabilir. İkizler bebeği telaşla öğrenir, herkesten önce büyür! Bedeni bebek kendisi çabuk olmaya hevesli, çabuk büyüyüp bir an evvel bilgisini şenlendirmeye meraklıdır. İkizler bebeği evin neşesi olur, hayatın sıkılığını doğar doğmaz savuşturur. Kimsenin bilmediği bir dilde basbayağı konuşur! Gördüğü her şeye dokunmak isteyen İkizler ebeveynleri, prizlere dikkat!

ANNE İLE UYUMU

Hem fiziksel hem de entelektüel bakımdan güçlü bir ilişkinin iki kahramanı: Koç burcu anne ve ikizler burcu çocuk! Anne için de çocuk için de hareket, iyimserlik üzerine kurulu bir hayat anlayışı söz konusudur. Zodyak kuşağında birbirinden uzak olan burçların uyumu bu ilişkide de geçerlidir. Anne de çocuk da birbirlerini sürekli oyun, spor, kelime gibi konulardı zeki sorularla denerler. Birlikte zaman geçirmeyi seven bu ikili, birbirleriyle paylaşabilecekleri geniş ilgi alanlarına sahiptir. Bir yandan da birbirlerinin özgürlüklerine ve kişisel alanlarına saygı gösterirler.

Koç Anne – Yengeç Çocuk

YENGEÇ BURCU BEBEK

Annesinin enerjisinden birebir etkilenen bir bebekle karşı karşıyayız. “Bu çocuk bugün niye bu kadar huysuz?” diyen anne; sana sormalı? Ay’ın tüm fazlarından birebir etkilenen Yengeç bebekleri, bazı günler durmaksızın ağlayabilir, kucak bağımlısı olabilir, annesinin kokusu olmadan gecelerce uyanık kalabilir. Aidiyet geliştirmek Yengeç bebeklerinin en önemli sakinleştiricisidir. “Beş yaşına kadar emdi, anne sütünden başka besin istemedi!” spekülasyonlarının kaynağı da Yengeç burçlarıdır. Yabancının kucağına gitmez, tanımadığı kokuya kendini sevdirmez.

ANNE İLE UYUMU

Zıtlıklar üzerine kurulmuş bir başka ilişki de koç burcu anne ve yengeç burcu çocuktur. Koç burcu için aceleci ve atılgan, yengeç burcu için duygusal ve sakindir. Duygusal patlamalara çok meyilli olan koç burcundaki anne, yengeç burcu çocuğunu boğabilir ya da annenin beklentileri sakin ve hassas yaradılışlı çocuğa fazla gelebilir. İnişsiz çıkışsız sakin bir hayatı seven yengeç burcu, annenin hareketliliğini eğlenceli bulabilir. Anne ise  çocuğunun hassasiyetini ve duygusal derinliğini çekici bulabilir. Bu noktada ilişkileri stabil bir hal alabilir. Çıkan gerginliklerin çoğunun sebebi, yengeç burcunun alınganlığından veya annenin agresifliğinden olacaktır. Anne ve çocuk, birbirinin ihtiyaçlarına kulak vermeli ve farklı yönlerden gelen karakterlere sahip olduklarını anlamaya çalışmalıdır.

Koç Anne – Aslan Çocuk

ASLAN BURCU BEBEK

Genelde mutlu, gülümseyen ve güneşli günleri seven bebeklerdir Aslan’lar! Ama canı sıkılırsa da teatral yeteneklerle doğar! Saatlerce arar tarar derdinin ne olduğunu bulamazsınız ancak Aslan bebek istediğini almış, tüm ailenin ilgi odağı olmuş, gün boyu alakanızı üstüne toplamayı başarmıştır. Fazla ses çıkaran oyuncaklar alıp beyninizi çatlatmayın. Aslan bebek dikkat çekmek için her türlü gürültüyü yapar, kendine bağlar!

ANNE İLE UYUMU

Ufak sürtüşmelerin kaçınılmaz olduğu bir diğer ikili, koç anne ve aslan burcu çocuktur. Çünkü her iki burcun da dinamik ve kompleks bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Bu sürtüşmeleri sağlıklı bir rekabete dönüştürmek ise annenin elindedir. Çünkü her iki burç da lider ruhlu olduğundan, egoları yola çıktığı anda sorunlar çıkmaya başlayacaktır. Bu noktada annenin tutumu oldukça önemlidir çünkü anne de çocuk da  kişilik olarak birbirlerine gerçekten hayranlık ve saygı duyarlar ama liderlik için ne zaman birbirlerine yol vereceklerini öğrenmeleri gerekir, e bu da annenin yön vereceği bir durumdur.

Koç Anne – Başak Çocuk

BAŞAK BURCU BEBEK

Başak bebeği son derece zeki ve özeldir. Neyi sevip sevmediğini doğuştan bilir, beslenme konusunda zorlayıcı olabilir. Yemek seçiminde, uyku için yatırdığınız zeminlerde, giydiğiniz kıyafetlerde titiz davranabilir, yatağından başka yerde yatmamak, beğenmediği yemeği yememek, hoşnut olmadığı dokulardaki kıyafetleri giymemek gibi ısrarları olabilir. Rutininin bozulmasını sevmez, yaşamsal ihtiyaçlarını vaktinde karşılayamazsa bütün huzuru kaçabilir. Puzzle türü oyunlardan çok keyif alabilir.

ANNE BEBEK UYUMU

Koç burcu anne ve başak burcu çocuğun ilişkisinin gelişimi zaman alabilir çünkü aslında ortak noktaları pek bulunmayabilir. Her ikisi de birbirinin fikirlerini, bakış açılarını ve davranışlarını anlamak için çaba sarf etmek durumundadır. Her bakımdan Başak çocuk ve Koç anne birbirine zıttır. Koç atılgan, baskın ve agresifken, Başak detaycı, sakin, hatta çekingen ve amacına ulaşmak için planlı biçimde ilerleyen ve risk almaktan kaçınan yapıdadır.

Koç Anne – Terazi Çocuk

TERAZİ BURCU BEBEK

Dünyanın en tatlı bebeklerinde sıra! Henüz bir Terazi bebeğiyle tanışmamış çoğu insan yeni doğan bebekleri sevimsiz bulur! Herkesi tebessümle karşılar, hiçbir ortamda yabancılık çekmezler! Henüz iletişime geçmeyen küçük kardeşleri varsa sürekli sevmek ister, çekiştirirler, akrabalarına davetkar gülücükler saçarak sürekli sevilmek isterler. Terazi ilişki temasıyla yaşar, anne baba ayrılıklarından en çok onlar etkilenir.

ANNE BEBEK UYUMU

Terazi bir çocuk Koç bir anneye sahipse, birbirine tam karşıt konumdaki iki burcun uyumu ortaya çıkar. Zodyak’ta bu iki burç birbirine 180 derece karşıt konumdadır ve her ikisi de birbirinin eksikliğini tamamlar durumdadır. Terazi’nin ruhsal armonisiyle bütünleşen bu ilişki sevgi, birliktelik ve denge üzerine kurulu olacaktır. Bu karşıtlık öylesine mükemmel bir ilişki ortaya çıkaracaktır ki her iki kişilik de adeta tek bir vücut gibi hareket edecektir. Koçun atılganlığı, hareketliliği terazinin kararsızlığını ve sakinliğini tamamlar.

Koç Anne – Akrep Çocuk

AKREP BURCU BEBEK

İçe dönüktür Akrep bebekleri. Parmak kadar bedenleriyle düşünceli bakışlar savuran Akrep’lerin mimikleri genelde ebeveynleri tarafından şaşırtıcı ölçüde komik bulunur. Kalabalıklar içinde sıkılıp yalnız oynamayı tercih edebilir. Bu bencil olduğunu göstermez, sosyalleşmek istemediği anlarda zorlamamak gerekir. Duyguları derin, hisleri kuvvetli olan Akrep’lerin huzursuzluğu dikkate alınmalıdır.

ANNE İLE UYUMU

Birbirlerine çok yakın olan ve aynı zamanda sürekli rekabet içinde bir oldukları bir ilişki ortaya çıkaran koç anne ve akrep çocuk, söz konusu rekabet içinde bir uyum yakalayabilir.Gerek fiziksel olarak gerek tavırları bakımından birbirine çok benzeyen anne çocuk, gücü sever. Rekabeti bırakıp birlikte çalışmayı başarabilirlerse başaramayacakları şey yoktur. Akrep çocuk Koç annesine göre daha odaklı ve kararlı hareket ederken, Koç yapılacak iş bakımından daha atiktir ve ilk adımı atar.

Koç Anne – Yay Çocuk

YAY BURCU BEBEK

Üç dadı, yedi bakıcı bir de gözünü üstünden ayırmayıcı hazırsa, Yay bebeği doğabilir, küçük fırtına evi birbirine katmadan önceki son sessizlikleriniz, tadını çıkarın! Yay doğduğu anda keşif başlar, eline geçirdiğini ağzına sokar, parçalar, emekleyerek koşanları sollar! Sürekli gülen minik afacanlar, hiçbir şeyden korkmaz, tedbir almazlar. Yay “dur, yapma, bırak” uyarılarından anlamaz! Fazla şefkat gösterirseniz sıkılır kaçar, bu şekilde zararlı bölgelerden uzaklaştırmak mümkün olabilir.

ANNE İLE UYUMU

Bu anne çocuk ilişkisi birçok ailenin kıskanacağı türde bir uyum içerir. Zamanla arkadaş gibi bir ilişki geliştirebilecek potansiyele sahip koç anne ve yay çocuk ilişkisi, sevgi dolu ve uyumludur. İki burç için de kaşif ruhlu ve öncü diyebiliriz. İki taraf d birbirlerini çok iyi anlar ve hayata karşı iyimser yaklaşıma sahiptir. Birlikte heyecan verici işlere yönelirler.. Hayat hakkındaki bilgilerini entelektüel faaliyetlerden çok macera içeren, spor, kamp gibi deneyimlerle edinirler. 

Koç Anne – Oğlak Çocuk

OĞLAK BURCU BEBEK

Yetişkin görünümlü bebekleri bilirsiniz, büyümüş de küçülmüş gibi anlamlı bakar, bir şey söyleyecekmiş gibi dururlar! İşte onlar Oğlak bebekleri! Zorlu eğitim süreçlerine, bin bir çeşit çabaya gerek olmadan disipline olan bu bebekler, anne babalarını gururlandırmayı severler. Zaten vizyon sahibi olarak doğar, çocukluğa adımı kolay atarlar. Tüm yaşamlarında onlara eşlik edecek arkadaşlarını henüz bebekken edinebilirler. Hayatla şaka olmaz, Oğlak’lar bunu doğuştan bilirler.

ANNE İLE UYUMU

Koç burcu anne ve oğlak burcu çocuk, birbirlerine mesafeli görünseler de aslında birbirine derinden bağlıdırlar. Koç burcu doğası gereği çoğu zaman kestirme yolun peşindeyken, Oğlak eğer başarıyı garantiliyorsa uzun ve zorlu olanı tercih eder. Dolayısıyla birbirlerinde farklı vizyona sahip iki karakterden bahsediyoruz. Birbirlerinin farklılıklarını kabul ederlerse ve bu şekilde uyum yakalayabilirlerse tek başlarına başaramayacakları işleri birlikte başarmaları mümkün olabilir.

Koç Anne – Kova Çocuk

KOVA BURCU BEBEK

Farklı doğan, zekâ fışkıran Kova bebeğin ebeveynleri, bir dahi yetiştirmek için kolları sıvayın! Bebekli arkadaşlarınızla görüşmeye başlayın, Kova’nın çevresini olabildiğince bollaştırın, zekasını geliştirebileceği oyunlarla oynaması için bolca zemin hazırlayın ve arkanıza yaslanıp bu yeteneğin yaptıklarını seyretmeye başlayın. Sıra dışı icatlar yapar, oyunun kurallarını bozarsa karışmayın, geleneksel yöntemlere uyması konusunda ısrarcı olmayın.

ANNE İLE UYUMU

Koç burcu anne ve kova burcu çocuk ilişkisi sabit ve monoton kabul edilemeyecek bir ilişki türüdür.Kova’nın geniş vizyonu ve fikirleriyle, Koç’un bunları harekete geçirebilme yeteneği yaratıcı bir aile ilişkisi ortaya çıkarır. Birbirleriyle çok yakın arkadaş olabilecek anne ve çocuk, konumları birbirinden uzak olan burçların tamamlayıcı uyumuna sahiptirler. Rahat iletişim kurarlar ve hayata karşı idealist bir yaklaşımları vardır. Mizah anlayışları uyuştuğundan komik içerikli yaratıcı oyunlar bulabilirler aralarında.

Koç Anne – Balık Çocuk

BALIK BURCU BEBEK

Balık bebeklerinin bilge kişiler, yaşlı ruhlar olduğu söylenir. Henüz görmediğini zannettiğiniz doğumunun ilk haftalarında, Balık hayal gücü için veri toplamaya başlar. Çocuk yaşlarında sanata yatkın olması da hayal gücünün sınırsızlığından gelir. Oldukça cana yakın ve samimi bebeklerdir. Yabancılık çekmezler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir, bağ kurduğu tüm yakınlarının ruh halini kendi iç dünyasında hissederler. Balık bebekleri biraz büyüdüklerinde şaşkınlık verici yaratıcılıkta oyunlar kurmaya, hikayeler anlatmaya başlarlar

ANNE İLE UYUMU

Balık bir çocuk Koç bir anneye sahipse, ilişkileri her iki taraf için de faydalıdır ve birbirlerine çok önem verirler. Koç, güçlü ve içinden geldiği gibi davranan bir burçken, Balık sakin ve hayalcidir. Birçok yönden bu zıtlık onları birbiriyle alakasızmış gibi gösterse de, birbirlerine çok düşkün olurlar. Birbirlerinde eksik olan şeyleri tamamlayabilirler. Koç anne, Balık çocuğunun zengin hayal dünyasından etkilenir. Balık ise annesinin enerjik ve canlı ruh halinden memnun olur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir