ANNE BEBEK BURÇ UYUMU

İkizler Burcu Annelerin Uyumu

İkizler Burcu Anne – Koç Çocuk

Dünyadaki ilk günlerini sakin ve kendinden emin geçirir. Ancak ses tellerinin gücünü keşfettiği anda, mikrofon yutmuşçasına çığlıklarının ardı arkası kesilmez, Koç performansına kolayca ara vermez! Koç bebeğinin enerjisi yüksektir, ancak yorucu ve tempolu günlerin ardından sakin bir gece geçirebilirler. Yani tüm gün miskinlik edip gece uyumayı beklemek fazla hayalci bir yaklaşım olur ? Yürümeyi keşfeden Koç’un üzerinden gözler bir an olsun ayrılmamalı, Koç’un özgürlük sevdası yabana atılmamalı

ANNE VE BEBEK UYUMU

Koç bir çocuğu olan ikizler burcundaki anne, sorgulayıcı ve entelektüel karakter yapılarının çatışmasına veya birbirini test etmesine sahne olacak bir aile ilişkisine kendini hazırlamalıdır. İki taraf da birbirini fiziksel veya zeka gerektiren oyunlarla denemeye girişir; spor, kelime oyunları veya mevcut konular üzerinde tartışma gibi. Zodyak’ta birbirine dost elementlerde bulunan burçların genelde çok iyi anlaşması söz konusudur. Koç-İkizler ikilisi de birlikte vakit geçirmekten zevk alır. İkizler, Koç’un atılımcılığına saygı duyar ve iki taraf da birbirinin özgür yaradılışına değer verir. Her iki tarafın da paylaşabileceği oldukça geniş ilgi alanları vardır.

İkizler Anne – Boğa Çocuk

Boğa’lar uyku sorunu çekmez, Boğa’nın dilini çözememiş bir ebeveyn bebeğini huzura erdiremez. Esasen Boğa beş duyusu açık doğar, yemeğini yer, gazını atar, sıvı ihtiyacını giderir, yumuşacık kıyafetlerini giyinir, rahat yatağına uzanırsa bir de altı temiz, üstü mis kokuluysa sesi çıkmaz! Aksi halde yaygarayı basar, kulaklarda pas bırakmaz! Boğa bebekleri annesi hava atacak diye rahatsız kıyafetlerin içinde sessiz kalmaz! Küçük yumruklarını sallamadan durmaz!

ANNE İLE UYUMU

Boğa bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, bu ilişkide anne çocuğa büyümesi ve öğrenmesi için gerekli alanı açması, çocuğun da annesinin sınırlarını ölçmekten vazgeçmesi gerekir. Bu gerçekleştiğinde paylaşabilecekleri çok şey vardır. Boğa ve İkizlerin hayata yaklaşımları farklıdır. Boğa sakin ve pratik bir hayattan, İkizler ise zihinsel aktivitelerden hoşlanır. Boğa burcundaki çocuk kendisini güven arayışı içinde ve yardıma muhtaç hissedebilir. Doğru yönlendirilirse İkizler’in bağımsız ruhundan bir şeyler kapabilir. İkizler için Boğa’nın dünyeviliğini kabullenmek biraz güç olabildiği gibi Boğa çocuğunun da İkizler annenin entelektüel dünyasını anlaması zaman alabilir.

İkizler Anne – İkizler Çocuk

Bebek değil zekâ küpü! Kimsede olmayan iletişim becerilerine sahip olabilir, müziğe ritim tutabilir, kundakta konuşmaya başlayabilir. İkizler bebeği telaşla öğrenir, herkesten önce büyür! Bedeni bebek kendisi çabuk olmaya hevesli, çabuk büyüyüp bir an evvel bilgisini şenlendirmeye meraklıdır. İkizler bebeği evin neşesi olur, hayatın sıkılığını doğar doğmaz savuşturur. Kimsenin bilmediği bir dilde basbayağı konuşur! Gördüğü her şeye dokunmak isteyen İkizler ebeveynleri, prizlere dikkat!

ANNE İLE UYUMU

İkizler bir çocuk ikizler bir anneye sahipse, dört kişilik bir ilişkiden bahsetmek mümkündür. Bu kalabalık aile sürekli bir hareketlilik içindedir ve ailenin her bir üyesi diğerinin zekasından ve çeşitli ilgi alanlarından beslenebilir. Anne, çocuğunun özgür yaradılışlı olmasını destekler ve kendini olabildiğince farklı alanlarda ifade etmesine izin verir. Birlikte konuşmaktan çok zevk alırlar ve karmaşık tartışmalara girebilirler. Kesinlikle sıkıcı ve rutin olmayan bir iletişim söz konusudur.

İkizler Anne – Yengeç Çocuk

Annesinin enerjisinden birebir etkilenen bir bebekle karşı karşıyayız. “Bu çocuk bugün niye bu kadar huysuz?” diyen anne; sana sormalı? Ay’ın tüm fazlarından birebir etkilenen Yengeç bebekleri, bazı günler durmaksızın ağlayabilir, kucak bağımlısı olabilir, annesinin kokusu olmadan gecelerce uyanık kalabilir. Aidiyet geliştirmek Yengeç bebeklerinin en önemli sakinleştiricisidir. “Beş yaşına kadar emdi, anne sütünden başka besin istemedi!” spekülasyonlarının kaynağı da Yengeç burçlarıdır. Yabancının kucağına gitmez, tanımadığı kokuya kendini sevdirmez.

ANNE İLE UYUMU

Yengeç bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse, uyumu kurmak çaba gerektirebilir. Zira anne, çocuğunun kendisiyle çok az ortak noktası olmasını garipseyebilir. Yengeç çocuk hassas ve duygusalken, annesi mantıkçı ve başına buyruktur. Bu ikili birbirlerinin sınırlarını ve sabırlarını devamlı test eder. Yengeç’in hassasiyetini ve duygusal yaklaşımını anlaması İkizler için zaman alır. Yengeç’in de İkizler’in bu akla ve mantığa dayalı, özgürlüğüne düşkün karakterini anlamaya zaman ayırması gerekebilir.

İkizler Anne – Aslan Çocuk

Genelde mutlu, gülümseyen ve güneşli günleri seven bebeklerdir Aslan’lar! Ama canı sıkılırsa da teatral yeteneklerle doğar! Saatlerce arar tarar derdinin ne olduğunu bulamazsınız ancak Aslan bebek istediğini almış, tüm ailenin ilgi odağı olmuş, gün boyu alakanızı üstüne toplamayı başarmıştır. Fazla ses çıkaran oyuncaklar alıp beyninizi çatlatmayın. Aslan bebek dikkat çekmek için her türlü gürültüyü yapar, kendine bağlar!

ANNE İLE UYUMU

Aslan bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, farklı hayat görüşleri olsa da birbiriyle çok iyi anlaşan bir anne çocuk ilişkisi söz konusudur. Oyuncu ve enerjik bir yapıdan bahsedilebilir. İyimser bir dinamizm hakimdir ilişkiye. Aslan birçok şeyi derhal deneyimlemek ve sonucunu almak istese de, İkizler’in bunları kabul etmesi için önce incelemesi, tartması gerekir. Yine de beraber birçok yeni şey keşfedebilirler. İkisinin de enerjisi çok yüksektir. Bununla birlikte İkizler annenin özgür ruhu, Aslan çocuğunun kendi isteklerini yaptırmaya çalışmasıyla çelişebilir.

İkizler Anne – Başak Çocuk

Başak bebeği son derece zeki ve özeldir. Neyi sevip sevmediğini doğuştan bilir, beslenme konusunda zorlayıcı olabilir. Yemek seçiminde, uyku için yatırdığınız zeminlerde, giydiğiniz kıyafetlerde titiz davranabilir, yatağından başka yerde yatmamak, beğenmediği yemeği yememek, hoşnut olmadığı dokulardaki kıyafetleri giymemek gibi ısrarları olabilir. Rutininin bozulmasını sevmez, yaşamsal ihtiyaçlarını vaktinde karşılayamazsa bütün huzuru kaçabilir. Puzzle türü oyunlardan çok keyif alabilir.

ANNE İLE UYUMU

Başak bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, her iki tarafın da kendini haklı göstermeye çalıştığı bir iletişim ortaya çıkar. Başak çocuk, İkizler annesinin bir tarafıyla güçlü bir duygusal bağ kurarken, diğer tarafına da özgürlük tanımayı zamanla öğrenmelidir. Hayata bakışları oldukça farklı olan bu iki burç, birbirlerini anlamak için zaman harcamalıdır. Başak çocuk, annesinin pratik olmayan yaklaşımlarına alışmakta zorlanabilir. Bununla birlikte iki taraf da rasyonel bir ortak yol bulmakta başarılı olacaklardır.

İkizler Anne – Terazi Çocuk

Dünyanın en tatlı bebeklerinde sıra! Henüz bir Terazi bebeğiyle tanışmamış çoğu insan yeni doğan bebekleri sevimsiz bulur! Herkesi tebessümle karşılar, hiçbir ortamda yabancılık çekmezler! Henüz iletişime geçmeyen küçük kardeşleri varsa sürekli sevmek ister, çekiştirirler, akrabalarına davetkar gülücükler saçarak sürekli sevilmek isterler. Terazi ilişki temasıyla yaşar, anne baba ayrılıklarından en çok onlar etkilenir.

ANNE İLE UYUMU

Terazi bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, zihinsel aktiviteler bakımından oldukça aktif ve eğlenceli bir aile yapısı ortaya çıkar. Anne çocuk ilişkisine birlikte oldukça yenilikçi yaklaşımlar geliştirmeleri olasıdır. Her ne kadar İkizler’in değişken yapısı, sükuneti seven Terazi’yi zaman zaman yorsa bile, Terazi, İkizler’in kararsızlık anında daha hızlı davranmasını sağlayabilir. Bununla birlikte Terazi, İkizler’in entellektüel özgürlüğünü fazla zorlamamalı ve çok büyük beklentilerle onun asi ruhunu yormaktan kaçınmalıdır. Terazi genellikle İkizler’in tartışma arayıcı doğasından kaçınır.

İkizler Anne – Akrep Çocuk

İçe dönüktür Akrep bebekleri. Parmak kadar bedenleriyle düşünceli bakışlar savuran Akrep’lerin mimikleri genelde ebeveynleri tarafından şaşırtıcı ölçüde komik bulunur. Kalabalıklar içinde sıkılıp yalnız oynamayı tercih edebilir. Bu bencil olduğunu göstermez, sosyalleşmek istemediği anlarda zorlamamak gerekir. Duyguları derin, hisleri kuvvetli olan Akrep’lerin huzursuzluğu dikkate alınmalıdır.

ANNE İLE UYUMU

Akrep bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, ortaya gerçekten güçlü bir aile ortaya çıkar. Hem annenin hem de çocuğun beklentileri oldukça yüksektir. Bununla birlikte amaçlara ulaşma aşaması biraz sancılı olabilir. Akrep, İkizler’e göre daha sabit odaklıdır. İkizler ise koşullara daha rahat uyum sağlayabilir. Hayata daha rahat bir yaklaşımı olan İkizler, Akrep’in kaygılarına zaman zaman gülebilir. Akrep ise ailesine çok düşkündür ve sevdiklerini her ortamda korumaya yönelir. Birlikte geçirdikleri zamanda bu iki burç birbirinden çok şey öğrenebilir.

İkizler Anne – Yay Çocuk

Üç dadı, yedi bakıcı bir de gözünü üstünden ayırmayıcı hazırsa, Yay bebeği doğabilir, küçük fırtına evi birbirine katmadan önceki son sessizlikleriniz, tadını çıkarın! Yay doğduğu anda keşif başlar, eline geçirdiğini ağzına sokar, parçalar, emekleyerek koşanları sollar! Sürekli gülen minik afacanlar, hiçbir şeyden korkmaz, tedbir almazlar. Yay “dur, yapma, bırak” uyarılarından anlamaz! Fazla şefkat gösterirseniz sıkılır kaçar, bu şekilde zararlı bölgelerden uzaklaştırmak mümkün olabilir.

ANNE İLE UYUMU

Yay bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, oldukça uyumlu bir aile ilişkisinden söz edilebilir. Her ne kadar farklılıkları olsa da karşımızda doğması muhtemel tüm sorunları çözme potansiyeline sahip bir anne çocuk ikilisi vardır. Yay, kaşif ruhludur ve öncüdür, hep yenilik peşindedir. İkizler’in getirdiği yeni fikirler ve öneriler, Yay için çok caziptir ve hemen getirilen fikrin deneyimlenmesi için girişimde bulunur. İkizler ise harekete geçmeden önce bu fikri sindirmek için zaman ister. Zaman zaman fikir ayrılıkları yaşasalar bile bu tartışmalar kısa sürer. Zira Yay kolay unutur ve affeder, İkizler ise yeni bir tartışma konusu aramakla meşguldür zaten.

İkizler Anne – Oğlak Çocuk

Yetişkin görünümlü bebekleri bilirsiniz, büyümüş de küçülmüş gibi anlamlı bakar, bir şey söyleyecekmiş gibi dururlar! İşte onlar Oğlak bebekleri! Zorlu eğitim süreçlerine, bin bir çeşit çabaya gerek olmadan disipline olan bu bebekler, anne babalarını gururlandırmayı severler. Zaten vizyon sahibi olarak doğar, çocukluğa adımı kolay atarlar. Tüm yaşamlarında onlara eşlik edecek arkadaşlarını henüz bebekken edinebilirler. Hayatla şaka olmaz, Oğlak’lar bunu doğuştan bilirler.

ANNE İLE UYUMU

Oğlak bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, gündüz kadar birbirinden ayrı hayat görüşleri olan insanların oluşturduğu bir aile ortaya çıkar. Bu da iletişimin daha sağlıklı olması için zaman harcanması gerektiğini gösterir. İkizler hep yeni şeyler deneyimlemek isteyen, nefes almaya vakti olmayan bir yapıdayken, Oğlak risk almaktan hoşlanmaz ve belirlediği amaca doğru ağır ama emin adımlarla ilerlemek ister. İkizler’de aynı kararlılığı görememek Oğlak’ı üzer. Birbirlerinin ruhsal yapılarını anlamak için çaba sarf etmelidirler.

İkizler Anne – Kova Çocuk

Farklı doğan, zekâ fışkıran Kova bebeğin ebeveynleri, bir dahi yetiştirmek için kolları sıvayın! Bebekli arkadaşlarınızla görüşmeye başlayın, Kova’nın çevresini olabildiğince bollaştırın, zekasını geliştirebileceği oyunlarla oynaması için bolca zemin hazırlayın ve arkanıza yaslanıp bu yeteneğin yaptıklarını seyretmeye başlayın. Sıra dışı icatlar yapar, oyunun kurallarını bozarsa karışmayın, geleneksel yöntemlere uyması konusunda ısrarcı olmayın.

ANNE İLE UYUMU

Kova bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, yoğun bir zihinsel bağlantıya sahip bir anne çocuk ilişkisi ortaya çıkar. Bu ikili gerçekten birbirine çok benzer. İkizler annenin gözlemci ruhu, Kova çocuğuna geçmiştir adeta. Birlikte konuşacak birçok ilginç şey bulabilirler veya söyleyecek ilginç bir şey bulana dek sessizce birlikte oturabilirler. Beraber olmaktan çok mutludurlar. Ama özgürlüklerine de düşkündürler. İkisi de enerji doludur. Birlikte çalıştıklarında ortak amaçlar belirleyebilir ve değişik fikirler üretebilirler. İki burç da vakit öldürmekten hoşlanmaz. Her zaman yeni projelere yönelme halinde olabilirler. Bununla birlikte birbirlerini yormamaya özen göstermeleri gerekir.

İkizler Anne – Balık Çocuk

Balık bebeklerinin bilge kişiler, yaşlı ruhlar olduğu söylenir. Henüz görmediğini zannettiğiniz doğumunun ilk haftalarında, Balık hayal gücü için veri toplamaya başlar. Çocuk yaşlarında sanata yatkın olması da hayal gücünün sınırsızlığından gelir. Oldukça cana yakın ve samimi bebeklerdir. Yabancılık çekmezler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir, bağ kurduğu tüm yakınlarının ruh halini kendi iç dünyasında hissederler. Balık bebekleri biraz büyüdüklerinde şaşkınlık verici yaratıcılıkta oyunlar kurmaya, hikayeler anlatmaya başlarlar.

ANNE İLE UYUMU

Balık bir çocuk, İkizler bir anneye sahipse her iki taraf için de zenginleştirici bir iletişimin sağlandığı bir anne çocuk ilişkisi ortaya çıkar. Her iki burç da birbirine yardım etmekten zevk alır. Bu yardımlaşma arzusu, empatik bakımdan güçlü bir aile yapısı meydana getirir. Balık, kendi hayal aleminde ve ideallerinde dolaşırken, İkizler mantıksal yaklaşımıyla bu dünyaya biraz köşeler kazandırmayı başarabilir. Her ikisi de açık fikirli ve uyumludur. Bununla birlikte zaman zaman tutarlılığın sağlanması zaman alabilir. İkizler hassas yaradılışlı olan Balık’ı üzecek konuşmalar yapmamalı, Balık da İkizler’in stilini anlamaya çalışmalıdır. Karşılıklı anlayışları sayesinde, bu ufak problemleri çabuk çözebilen bir aile ilişkisi vardır bu iki burç arasında.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir