HAMİLELİĞE ENGEL OLAN HERŞEY, HAMİLELİK

HIZLI VE KOLAY HAMİLE KALMA YOLLARI :NASIL HAMİLE KALIRIM ?

HIZLI VE KOLAY HAMİLE KALMA YOLLARI

Hızlı ve kolay bir şekilde nasıl hamile kalırım sorusunun cevabını bir çok anne olmak isteyen kadın araştırıyor..İsteyerek hamile kalmak istiyorsunuz. Ama nasıl bilmiyor musunuz ? İşte bu yazımız tam size değerli anne baba adaylarımız. Çoğumuz Hamile kalmayı basit olarak görse de aslında bunun da sağlıklı ipuçları var.Bu yöntemleri uygulayarak hem sağlıklı hem de kolay bir şekilde hamile kalabilirsiniz.Hamile kalmak için ipuçlarını ve dikkat edilmesi gereken her şeyi yazımızın devamında sizler için hazırladık..

1)KİLONUZU DÜZENLEYİN

Fazla kilo anne adaylarımızın yumurtalık fonksiyonlarını engelleyerek hamile kalma şanslarını düşürür. Bu sebepten dolayı hamile kalmayı planlıyorsanız bir hekim tavsiyesi alıp kilonuzu düzenlemenizi öneririz.Obezite hamile kalmanızı engelleyecektir.Fakat diyet yapılmaması gerekir.Düşük kalori alımı da hamile kalmayı zorlaştırabilir..

HIZLI VE KOLAY HAMİLE KALMAK İÇİN NASIL İDEAL KİLOMA ULAŞIRIM ?

İdeal kiloda olun

Çok zayıf olmak veya kilolu olmak yumurtlamayı bozar. Bu nedenle ideal kiloda olmak gebe kalmayı kolaylaştıracaktır. İdeal kilo vücut kitle indeksi ile belirlenir. Kilonun boyun karesine bölünmesi ile vücut kitle indeksi (VKİ) hesaplanır. VKİ 19-25 arasında olması ideal kiloda olduğunuzu gösterir

Dengeli beslenin

Gebe kalmayı kolaylaştıran bir beslenme şekli olmasa da sağlıklı beslenmenin sperm ve yumurta kalitesini artırarak hamile kalmayı kolaylaştırdığını biliyoruz. Özellikle Akdeniz tip beslenmenin gebelik şansını artırdığı yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir.

2)FOLİK ASİT KULLANIMINA HAMİLE KALINMADAN 3 AY ÖNCE BAŞLANMALI

Bu vitamin anneden çok bebek için gereklidir. Bebekte doğuştan omurga açıklığı olmaması için en gerekli vitamindir. Bunu önlemek için folik asit takviyesi yapmalısınız.

3)YUMURTLAMA TAHMİN KİTLERİNİ KULLAN (OVULASYON TESTLERİ)

Ovulasyon testi, sana yumurtlama döneminde olup olmadığını gösteren aletlerdir. Bu test, vücudundaki LH hormonunun varlığını tespit eder ve yumurtlama dönemin hakkında bilgi sahibi olmanı sağlar. LH, yumurtaların gelişmesini sağlayan hormondur ve Ovulasyon döneminde kolayca tespit edilebilir. Vücudunda LH salgılanmaya başladıktan yaklaşık 24-36 saat sonra yumurtlama başlar.

 • En İyi Ovulasyon Testi Markaları
 •   1. Predictor
 •   2. Laboquick
 •   3. Prefertil
 •   4. Mothersmart Femometer Akıllı Doğurganlık Takibi
 •   5. İnnovita Ovulasyon Testi

Ne zaman yumurtladığınızı tahmin etmek için bir yumurtlama kiti veya yumurtlama tahmin kiti kullanmak hamile kalma şansınızı artıracaktır. Kullanımı kolaydır ve size hamile kalmanız için en uygun zamanı söyleyecektir.

hızlı ve kolay hamile kalma yolları

4)YUMURTLAMADAN ÖNCE İLİŞKİYE GİRMELİ

Hamile kalmak için her ay küçük bir zamanınız var. Bunu doğu değerlendirmelisiniz. Bunun için yumurtlama tarihinizi hesaplayıp bundan önce ilişkiye girmelisiniz.

5)HAFTADA ÜÇ KEZ İLİŞKİ YAŞAYIN

Düzenli ilişki hamile kalmanın en kolay yoludur.Ovulasyon tarihinizi beklemenize gerek yok.Çoğu zaman yumurtlama tarihiniz olmadığı için ilişkiden kaçınabilirsiniz fakat düzenli ilişki her zaman hamile kalmanız için bir taban hazırlayacaktır.

6)SPERMİ VAJİNA İÇİNDE DAHA UZUN SÜRE TUTACAK POZİSYONLARDA İLİŞKİYE GİRİN

Pelvisinizi eğmek ve spermi daha uzun süre içeride tutmak için kalçanızın altına bir yastık yerleştirmeyi deneyin. İlişkiden sonra gevşemeye çalışın ve spermin mümkün olduğunca uzun süre vajinada kalmasına izin verin.

7)HIZLI VE KOLAY HAMİLE KALMA YOLLARINDAN BİRİ DE :KAFEİNİ KESİN !!

Araştırmalar, kafeinin gebe kalma ihtimalini yarı yarıya düşürdüğünü gösteriyor. Yarım fincandan fazla, o da kafeinsiz olmak koşuluyla kahve tüketmeyin.Ayrıca hamile kaldığınızda kafein tüketimi yazımızı da okuyabilirsiniz..

8)SPERMLER SICAĞA DAYANAMAZ..

Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı spermler için problem yaratıyor. Bu sebeple eşinizden bol, vücuduna oturmayan, pamuklu iç çamaşırı giymesini rica edin. 

9)ALKOL VE SİGARA TÜKETMEYİN..

İçki ve sigara hem kadın hem de erkekte üreme organlarını direkt etkiliyor. Özellikle sigara erkeklerde sperm sayısını düşürür ve sperm hareketliliğini bozar. Aşırı alkol alımı da sperm yapısını bozmaktadır.

10)İLAÇ KULLANIMINI SINIRLANDIRIN

Kullandığınız ilaçlar varsa önce doktorunuzla konuşun. Bu ilaçların hangilerini kullanmaya devam edebilirsiniz hangilerini kesmeniz lazım ve hamile kalmadan ne kadar zaman önce kesmeniz lazım öğrenin.

Hamile kalamadığınız durumlarda bunlardan şüphe edebilirsiniz..

Hamile kalamadığınız durumlarda bir sorun olabilir.Ve ya denk gelmiyor olabilir.Siz işinizi şansa bırakmayın.Çünkü ciddi problemlerin haberciside olabilir.Bu gibi durumlarda ;

Kadın yaşı dışında aşağıdaki durumlardan biri varsa gebelik için 1 yıl beklemeden en yakın zamanda jinekologa başvurmak gerekir.

 • Polikistik over sendromu (PKOS)
 • Adet düzensizliği
 • Endometriyozis (çikolata kisti)
 • Geçirilmiş yumurtalık cerrahisi
 • Ailede erken menopoz öyküsünün olması

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir