HAMİLELİKTE VİTAMİN KULLANIMI

Vitaminler; büyüme, gelişme, kan yapımı, enzimlerin fonksiyonları, hücrelerin düzgün çalışabilmeleri için gerekli olan temel maddelerdir. Vitamin ve minerallerin günlük alınması gereken miktarları genel olarak gebelik ve emzirme döneminde artmaktadır.

DEVAMINI OKU

HAMİLELİKTE AYVA TÜKETİMİ

Hamilelik döneminde ayva tüketilmesi neden önemlidir ? ayvanın bebeğin sağlığına faydası var mıdır ? Yazımızda detaylı olarak anlattık …

DEVAMINI OKU

KAFEİN DÜŞÜĞE SEBEP OLUR MU ?

Yıllardır kadın doğum uzmanları , kafein tüketiminin muhtemelen düşükle bağlantılı olabileceği düşüncesiyle hamile kadınlara kafein alımını sınırlamalarını tavsiye ediyor. 2008’de yayınlanan iki araştırma çalışmasının hamile kadınlarda kafein tüketimini daha yüksek düşük oranları ve daha düşük bebek doğum ağırlıkları olasılığı ile ilişkilendirdiği için şimdi bu konuya daha da fazla dikkat ediliyor ….

DEVAMINI OKU

SEMİZOTUNUN FAYDALARI NELERDİR ?

Akdeniz Bölgesinde yetişen bir bitki olan semizotu A,C vitaminlerini ve omega3 ünde bir miktarını karşılıyor.Peki semizotunun faydaları nelerdir ?

DEVAMINI OKU

Folik asit nedir ? Ne için kullanılır? Eksikliği nelere yol açar?

Folik asit gebeliğin ilk haftalarında ve ya hamile kalmaya başlanmadan önce neden kullanılır ? Folik asit kullanımı neyi önler ? Folik asit nedir? Detaylı bilgi için yazımızın devamına bakınız

DEVAMINI OKU

GEBELİKTE CEVİZ TÜKETİMİ

Gebeliğiniz boyunca sağlıklı beslenmeniz hem bebeğiniz hem de sizin açınızdan çok önemlidir. Bebeğinizin sizden beslendiği bu dönemde sağlıksız işlenmiş gıdalar tüketmek yerine kuruyemiş yemeni sizin için ve bebeğiniz için daha faydalı olacaktır.

DEVAMINI OKU

GEBELİKTE HURMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Halk arasında konuşulan bir söylentide hurma yersen erken doğum yaparsın derler. Fakat bu tamamen yanlış bir bilgidir. Hurma sanılanın aksine hamilelikte tüketilmesi gereken bir besindir. Peki bakalım bu hurmanın bize hamilelikte faydaları nelerdir ?

DEVAMINI OKU

TOKSİNLERİ YOK EDEN BESİN…VÜCUDUNUZU TEMİZLEYİN

Magnezyum bakımından zengin olan tahin uzmanların özellikle kış aylarında tüketilmesini tavsiye ettiği bir besindir. Gün içinde tüketmeniz gereken enerji miktarının büyük bir bölümünü tahinden karşılayabilirsiniz.Peki bu tahinin sağlığa faydaları nelerdir ? 

DEVAMINI OKU