HAMİLELİK

HAMİLELİKTE BEBEĞİN CİNSİYETİ KAÇINCI HAFTADA BELLİ OLUR ?

HAMİLELİKTE BEBEĞİN CİNSİYETİ

Hamilelikte bebeğin cinsiyeti anne adaylarının hamile kaldıktan sonra merak ettiği ilk konudur ? Bebeğim kız mı olacak erkek mi ? Sağlıkla gelsin cinsiyet önemli değildir tabiki fakat alışveriş listenizi buna göre hazırlamanız gerekecektir.Anneler cinsiyeti hemen öğrenmek isterler fakat bu pek mümkün olmayacaktır ..Biraz sabır..

Hamilelik sürecinde bir anne adayı en çok bebeğin cinsiyetini araştırır.Bebeğin kız mı erkek mi olduğu ultrason görüntüleri ile ortaya çıkar. Bazen yanıltıcı payı olabilir.. 12. haftadan sonra tahmini cinsiyet belirlemek mümkün olabilmektedir. Bebeğin cinsiyeti 16. haftada tamamen belli olurken, cinsiyetin kesinleşmesi ancak 20. haftada kesin olabilmektedir. Peki Ultrason kağıdında bebeğin cinsiyeti belli olur mu? Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Hamilelikte bebeğin cinsiyeti ne zaman kesin belli olur ?

Nadiren de olsa gebelikte cinsiyet 12. haftada şekil almaya başlar.Fakat tam net bir şey söylemek gerekirse 20. hafta bunun için doğru haftadır.16. hafta da belli olur fakat 20. haftada kesinleşir.

Erkek bebek kendini erken belli eder!!

Çoğunlukla erkek bebeklerin erken tanı teşhisi oluyor. Şöyle ki erken gebelik haftasında genital bölgede kordonun izlenmesinin yanıltıcı olabileceğini ifade eden uzmanlar, kız bebeklerin tespitinin bu sebeple daha geç olduğunu söylüyor. Bebeklerin cinsiyeti 20.haftada belli olur.

Bebeğin anne karnında duruşu cinsiyeti belli eder mi ?

Evet belli eder.tabi bu durum cinsiyeti kesinleştirmez.Sadece tahmin yürütülebilir.En iyi ve kesin sonuç ultrason cihazlarıyla 20. hafta da yapılan muayenedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir