NASIL HAMİLE KALIRIM ?

İsteyerek hamile kalmak istiyorsunuz. Ama nasıl bilmiyor musunuz ? İşte bu yazımız tam size değerli anne baba adaylarımız. Çoğumuz Hamile kalmayı basit olarak görse de aslında bunun da sağlıklı ipuçları var Yazımızın devamında bunları sizler için hazırladık..

Devamını oku

RAHİMDE PERDE

Rahimde perde, bir diğer adıyla septum uterus, rahim içini yukarıdan aşağıya doğru bölen ve rahimi daraltan bir dokudur. Bağ ve kas hücrelerinden oluşur. Doğumsal bir bozukluktur, sonradan gelişmez.

DEVAMINI OKU


FOLİK ASİT KULLANIMI HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR MI ?

Hamile olan veya hamile kalmaya çalışan kadınlar, düşük ve “nöral tüp defektlerini”, spina bfida (omurganın açık kalması) gibi folat eksikliği nedeniyle ortaya çıkan doğum kusurlarını önlemek için,folik asit kullanırlar. Folik asit bebeğin beyin ve omurilik gelişiminde çok önemlidir.

DEVAMINI OKU

EV YAPIMI EĞLENCELİ HAMİLELİK TESTLERİ

Bazılarına çılgınca gelebilir.Ama bir doktora gitmeye üşenen utanan sıkılan anneler için de ev yapımı hamilelik testleri vardır.Peki bu testlerin mantığı nedir?Hamilelikte salgıladığımız hormonlar bazı maddelerde renk değişimi ya da kimyasal değişim sağlar.Hamilelik testi yaparken sabah yaptığınız idrar en doğru idrardır.

DEVAMINI OKU