HAFTA HAFTA HAMİLELİK TAKİBİNİZİ YAPABİLECEĞİNİZ BİLGİLERİN HEPSİ BURADA.HAMİLELİĞİNİZDE NELER OLUYOR.BEBEĞİNİZDEKİ DEĞİŞİMLER NELERDİR?ANNELER HAFTA HAFTA NELER YAŞIYOR?MERAK ETTİKLERİNİZ…

1.HAFTA HAMİLELİK

Geçen hafta kanınızda dolaşan ostrojen ve progestin miktarındaki artış, potansiyel döllenmiş yumurtaya zemin hazırlamak için verimli, kan bakımından zengin bir duvarla kaplanmak üzere rahminizi harekete geçirdi.Aynı zamanda yumurtalıklarınızdaki folikul adı verilen sıvı dolu keselerde yumurtalar olgunlaşıyor. Bu haftanın başında (genelde 28 günlük döngünün 14. günü civarında) yumurtladınız.

DEVAMINI OKU

2.HAFTA HAMİLELİK

2. hafta hamilelik süresinde henüz hiç bir şey hissetmeseniz bile yumurtanızın inanılmaz bir embriyoya dönüşmesini yaşıyorsunuz. Hamileliğin ilk birkaç haftasında vücudunuzdaki değişiklikleri açıklamak için size komik gelse de  , bir bebeğin rahminizde büyümesinin bir parçasıdır.

DEVAMINI OKU

3.HAFTA HAMİLELİK

3.HAFTA HAMİLELİK, hamileliğin tam gerçekleştiği haftadır.Beta HCG değeri gebeliğin 3Haftası: 5 – 50 mlU/mL dir. Beta HCGgebelik şüphesinde istenilen en sık tahlillerden biridir. 3. hafta, gebelik belirtileri için erken bir dönem olsa da bazen mide bulantısı, halsizlik veya göğüslerde hassasiyet yaşanabilir. Hamileliğin özellikle ilk haftalarında kahverengi leke tarzı kanamalar sık görülür. Bu yüzden hamileliğin ilk aylarında leke gelmesi normal sayılır

DEVAMINI OKU

4.HAFTA HAMİLELİK

4. Hafta Hamilelik ..Ve sen hala hamile olduğunu bile bilmiyor olabilirsin.Çünkü hala adet gecikmesi yaşamamışsındır.Ancak bugünlerde yerleşme kanaması olarak bilinen halk ağzındaki üstüne görme dedikleri kanamaları yaşayabilirsin..Bu günlerde hcg hormonuyla hamile olup olmadığını çok net öğrenebilirsin.

DEVAMINI OKU

5. HAFTA HAMİLELİK

Hamileliğinize bağlı bazı rahatsızlıklar yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Bunlar göğüslerin hassaslaşması, bitkinlik ve sık sık idrara çıkma ,sürekli uyku hali görülmeye başlar. Bunların dışında, ilerleyen haftalarda mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bazı gebelerde görülmeyebilir.
Egzersizlere başlamak sizin için faydalı olacaktır.

DEVAMINI OKU

6.Hafta Hamilelik

6. Hafta Hamilelik Kaç Aydır ?
6 haftalık hamileyseniz şayet 2 aylık hamileliğinizin başındasınız. Kaldı 7 ayınız. Henüz ilk trimesterdasınız..
6.Hafta Gebelik Belirtileri
Kendinizi duygusal açıdan dengesiz buluyor olabilirsiniz; hormonlarınız çalışıyor. Bunun yanı sıra hayatınızda çok büyük değişimler olmak üzere. Duygusal yoğunluklar yaşamanız çok doğal.

DEVAMINI OKU

HAMİLELİKTE BEBEĞİN CİNSİYETİ KAÇINCI HAFTADA BELLİ OLUR ?

Hamilelikte bebeğin cinsiyeti anne adaylarının hamile kaldıktan sonra merak ettiği ilk konudur ? Bebeğim kız mı olacak erkek mi ? Sağlıkla gelsin cinsiyet önemli değildir tabiki fakat alışveriş listenizi buna göre hazırlamanız gerekecektir.Anneler cinsiyeti hemen öğrenmek isterler fakat bu pek mümkün olmayacaktır ..Biraz sabır.

DEVAMINI OKU