HAMİLELİK

EV YAPIMI HAMİLELİK TESTLERİ NASIL YAPILIR ???

EV YAPIMI HAMİLELİK TESTLERİ bazılarına çılgınca gelebilir.Ama bir doktora gitmeye üşenen utanan sıkılan anneler için de ev yapımı hamilelik testleri vardır.Peki bu testlerin mantığı nedir?Hamilelikte salgıladığımız hormonlar bazı maddelerde renk değişimi ya da kimyasal değişim sağlar.Hamilelik testi yaparken sabah yaptığınız idrar en doğru idrardır.Çünkü konsantre idrardır.Ve doğru sonuçlar verir.Malzemelerinizi hazırlayana kadar sabah idrarınızı bir kapta bekletebilirsiniz.Biz de araştırıp bunları sizin için sıraladık.İşte bunlardan bazıları….

EV YAPIMI HAMİLELİK TESTLERİ

Diş macunu

Dişlerimizi beyazlatmaktan başka fırın ocak temizliğinden sonra annelerin hayatına şimdide hamilelik testlerinde çıkmaktan gurur duyarım 🙂 Nasıl mı?

Bir parça sade beyaz diş macununa yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar idrarını koyup 5-10 dk bekledikten sonra beyaz diş macunu maviye dönerse hamilesiniz.


Kabartma tozu

Bazen bir kabartma tozu sadece kek yapımında kullanılmayabilir.bebeğinizin olup olmadığını da söyler size.Bir kaseye iki yemek kaşığı kabartma tozu koyup üzerine idrarınızı ekleyin.Birkaç dakika gözlemleyin.eğer gazoz gibi köpürmeye başladıysa bilin ki hamilesiniz.

Şeker

Şeker her zaman çayınızı kavenizi tatlandırmaz .Bazen de hayatınızı tatlandırcak birilerinin habercisidir.Bu test, beyaz toz şeker ve yaklaşık ½ fincan sabah idrarı ile çalışır. Pudra şekeri işe yaramayacaktır, çünkü test şekerin topaklanmasına bağlıdır ve pudra şekeri ne olursa olsun çözülür. Bir bardağa biraz şeker koyun ve üzerine işeyin. 5-10 dakika bekleyin. Şeker çözülürse hamile değilsiniz. Şeker topaklanırsa tebrikler hamilesiniz..

Çamaşır suyu –

Çamaşır suyunun üzerine idrarınızı yaparsanız ve çamaşır suyu köpürüp reaksiyon verirse bilmesiniz ki hayatınıza yeni birileri giriyor.

Sabun

Çamaşır suyu testine benzer şekilde, hamileyseniz sabun köpürme veya köpürme reaksiyonu verecektir. Bir bardağa küçük bir parça sabun koyun, cinsi veya rengi çok önemli değildir ve 2-5 dakika bekleyerek birkaç yemek kaşığı idrar ekleyin. Reaksiyon olmaması, hormon tespit edilmediği anlamına gelir. Köpürürse / kabarcıklar çıkarsa, olumlu bir sonuç üzerine konuşabilirsiniz.

Bebek bekleyip beklemediğinizi anlamak için hızlı ve basit bir yola ihtiyacınız varsa, bu ev yapımı testler işe yarayabilir. Sonuçları karşılaştırmak için birkaç farklı yaklaşım deneyin ve bu yöntemleri her zaman profesyonel sonuçlarla yedekleyin. Tüm bu reaksiyonlar, idrarınızda vücudunuzun yalnızca plasentayı oluştururken ürettiği hCG hormonunun var olup olmadığını test ediyor. Birkaç yöntemden sonra negatif sonuç alıyorsanız, ancak yine de başka hamilelik belirtileriniz varsa, doktorunuza danışın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir