DOĞUM HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ BU SAYFADA

Sezaryen Sonrası Dikkat Etmeniz Gereken Her şey

Sezaryen Sonrası Dikkat Etmeniz Gereken Her şey

Sezaryen, ameliyat yolu ile gerçekleşen bir doğum ve her ameliyattan sonra olduğu gibi, sezaryenden sonra da dikkat etmen gereken birçok durum söz konusu. Sen de sezaryen doğum ile bebeğini dünyaya getiren bir anneysen ve sezaryen sonrası dikkat etmen gerekenleri merak ediyorsan, bu yazımıza göz gezdirmeni tavsiye ederiz…

DEVAMINI OKU

SEZARYEN DOĞUM SONRASI ALT KARIN SORUNSALI

Siz de sezaryen doğum sonrası alt karın sorunu yaşayanlardan mısınız? Peki bu sorundan kurtulmak için neler yapılabilir ?
Hamilelik süreci duygusal değişimlerin yanı sıra fiziksel değişimleri de meydana getirir.Tabi bu fiziksel değişim dediğimiz şey alınan kilolar ve fazla kilodan kaynaklanan çatlaklardır.Normal doğumda da görülen fakat sezaryen de daha geç iyileşen bir göbek bu.Peki bu sorunsal ne kadar daha sürer.Neler yapılmalıdır ?

DEVAMINI OKU

SEZARYEN HAKKINDA BİLİNMEYEN GERÇEKLER

Alt karın bölgesinde ve rahim duvarında ameliyatla bir kesi açılarak bebeğin dışarı çıkarılması işlemine sezaryen adı verilir. Yaygın bir inanışa göre sezaryen adının Antik Roma İmparatoru Sezar’dan geldiği düşünülür ancak aslında sezaryen kelimesi, Latincede ‘kesmek’ anlamına gelen ‘caedare’den türetilmiştir.

DEVAMINI OKU

KOLAY DOĞUM İÇİN DUALAR

Kolay doğum için duaları ve sureleri sizler için araştırıp yazdık ..
Hamileliğinin sonuna gelen anneler biraz korku çokça heyecan hissederler. Doğumun tahmin edildiğinden daha kolay geçmesi için okunması gereken bazı duaları sizler için sıraladık. Doğumun kolay geçmesi için okunacak dualar ayetler…

Anneler doğuma girerken en stresli anlarında yine aklında olan şey duadır. Bunun için kitabımız Kuran-ı Kerim’den sizler için yazdık..

DEVAMINI OKU

DOĞUM SONRASI ANNE

MASTİT(MEME İLTİHABI) NEDİR?

Mastit emziren annelerin en çok korktuğu durumlardan biridir.Emziren annelerde en sık doğum sonrası 1. haftada olmak üzere memede iltihap (mastit) gelişebiliyor. Meme başındaki çatlaklar, yaralar, kabuklanma ve kötü hijyen meme başında mikrop üremesine yol açıyor

DEVAMINI OKU

ANNE VE BEBEK BURÇ UYUMUNUZU OKUMAK İÇİN

Anne ve bebek burç uyumlarınızı okumak için bu sayfaya tık tık ..

DEVAMINI OKU

SÜT PARASI

Süt parası 2015 yılından beri var olan bir ödenektir. Bu yardım belli şartları taşımanızla birlikte gerçekleştirilir. Ve bir defaya mahsus verilmektedir. Anne doğum yaptıktan sonra canlı doğum yapması koşulu ile sigortalı ise anneye değilse sigortalı babaya verilir.

DEVAMINI OKU

DOĞUM YAPAN ÇALIŞAN ANNENİN HAKLARI

Doğum yapan çalışan  annenin  hakları nelerdir ? Ne kadar doğum parası alırlar? Çalışma şartları nelerdir? Günde kaç saat çalışırlar? Doğum öncesi ve sonrası izin kaç haftadır?

DEVAMINI OKU

DOĞUM ÇANTASI LİSTESİ

Doğum çantası doğumunuz için olmazsa olmaz olan tek şeydir diyebiliriz. Abartısız ve kendinize yük yapmayacak şekilde hazırlamanızı tavsiye ederiz. Doğuma giderken bebeğiniz ve sizin için lazım olan her şeyi sizler için derledik..

DEVAMINI OKU