DOĞUM SONRASI ANNE NE GİBİ DURUMLARLA KARŞILAŞABİLİR?DOĞUM SONRASINDA ANNEYİ BEKLEYEN DÖNEM NEDİR?DOĞUM SONRASINDA ANNENİN HAKLARI NELERDİR ?

MASTİT(MEME İLTİHABI) NEDİR?

Mastit emziren annelerin en çok korktuğu durumlardan biridir.Emziren annelerde en sık doğum sonrası 1. haftada olmak üzere memede iltihap (mastit) gelişebiliyor. Meme başındaki çatlaklar, yaralar, kabuklanma ve kötü hijyen meme başında mikrop üremesine yol açıyor

DEVAMINI OKU

ANNE BEBEK BURÇ UYUMU

Burçlar bize kim olduğumuzu anlatır. Bu bağlamda anne ve bebek burç yorumlarımızdan nasıl bir anne olacağınızı tahmin edebilirsiniz. Burçlar, birçok insanın sandığı gibi hiç bir zaman geleceği göstermez. İlerde olacaklar hakkında bilgi vermez. Bu yüzden burçları bir kehanet bilimi olarak düşünmemelidir.

DEVAMINI OKU

SÜT PARASI (EMZİRME ÖDENEĞİ)

Süt parası 2015 yılından beri var olan bir ödenektir. Bu yardım belli şartları taşımanızla birlikte gerçekleştirilir. Ve bir defaya mahsus verilmektedir. Anne doğum yaptıktan sonra canlı doğum yapması koşulu ile sigortalı ise anneye değilse sigortalı babaya verilir.

DEVAMINI OKU

DOĞUM YAPAN ÇALIŞAN ANNENİN HAKLARI

Doğum yapan çalışan  annenin  hakları nelerdir ? Ne kadar doğum parası alırlar? Çalışma şartları nelerdir? Günde kaç saat çalışırlar? Doğum öncesi ve sonrası izin kaç haftadır?

DEVAMINI OKU