ANNE BEBEK BURÇ UYUMU

Boğa Burcu Annelerin Uyumu

Boğa Burcu Anne– Koç Çocuk

KOÇ BEBEKLERİ

Dünyadaki ilk günlerini sakin ve kendinden emin geçirir. Ancak ses tellerinin gücünü keşfettiği anda, mikrofon yutmuşçasına çığlıklarının ardı arkası kesilmez, Koç performansına kolayca ara vermez! Koç bebeğinin enerjisi yüksektir, ancak yorucu ve tempolu günlerin ardından sakin bir gece geçirebilirler. Yani tüm gün miskinlik edip gece uyumayı beklemek fazla hayalci bir yaklaşım olur ? Yürümeyi keşfeden Koç’un üzerinden gözler bir an olsun ayrılmamalı, Koç’un özgürlük sevdası yabana atılmamalı.

ANNE İLE UYUMU

Bu ilişkiden bahsederken denge üzerine kurulu olduğunu söylerek başlayabiliriz. Asi yaradılışlı Koç, daima ileri atılırken Boğa, aklın sesi olacaktır. Koç-Boğa ilişkisi iki taraf için de gerçek anlamda bir öğrenme süreci olur. Birbirlerine olan zıtlıkları, birbirlerinden yeni şeyler öğrenme yeteneklerini geliştirir ve hem anne hem de çocuk için oldukça yararlı bir süreç ortaya çıkar. Boğa; tutarlı, pratik ve kendine hakim tutumuyla, Koç ise atılımcı ve iddialı oluşuyla ortaya hem dengeli hem öğretici ve oldukça samimi bir aile ilişkisi çıkaracaktır.

Boğa Anne – Boğa Çocuk

BOĞA BURCU BEBEK

Boğa’lar uyku sorunu çekmez, Boğa’nın dilini çözememiş bir ebeveyn bebeğini huzura erdiremez. Esasen Boğa beş duyusu açık doğar, yemeğini yer, gazını atar, sıvı ihtiyacını giderir, yumuşacık kıyafetlerini giyinir, rahat yatağına uzanırsa bir de altı temiz, üstü mis kokuluysa sesi çıkmaz! Aksi halde yaygarayı basar, kulaklarda pas bırakmaz! Boğa bebekleri annesi hava atacak diye rahatsız kıyafetlerin içinde sessiz kalmaz! Küçük yumruklarını sallamadan durmaz!

ANNE İLE UYUMU

Boğa bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, iniş çıkışlardan uzak, istikrarlı bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Anne ve çocuğun arasında güven ve huzur hakimdir. Anne ve çocuk birbirlerine minik sürprizler, hediyeler verebilir. Her iki taraf da şımartılmaya müsaittir. Güzel, şık ve gururlu bir aile tablosu söz konusudur. Ancak bazen iki taraf da ulaşmak istedikleri noktaya varmak için gereğinden fazla inat ve takıntı sergileyebilir. Belirlenmiş bir plan varsa onu sonuna dek takip ederler ve değişimlerden hoşlanmazlar.

Boğa Anne – İkizler Çocuk

İKİZLER BURCU BEBEK

Bebek değil zekâ küpü! Kimsede olmayan iletişim becerilerine sahip olabilir, müziğe ritim tutabilir, kundakta konuşmaya başlayabilir. İkizler bebeği telaşla öğrenir, herkesten önce büyür! Bedeni bebek kendisi çabuk olmaya hevesli, çabuk büyüyüp bir an evvel bilgisini şenlendirmeye meraklıdır. İkizler bebeği evin neşesi olur, hayatın sıkılığını doğar doğmaz savuşturur. Kimsenin bilmediği bir dilde basbayağı konuşur! Gördüğü her şeye dokunmak isteyen İkizler ebeveynleri, prizlere dikkat!

ANNE İLE UYUMU

İkizler bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, adeta üç kişilik bir ilişki ortaya çıkar. İkizler çocuğunun kararsızlığı, Boğa anneyi çocuğunun gerçeklerle yüzleşmesi için zorlamasına yol açabilir. Aslında oldukça tanıdık bir anne çocuk ilişkisi söz konusudur. Boğa oldukça geleneksel bir anne olabilir, çocuğuna eski moda kuralları ve değerleri empoze etmeye çalışabilir. Ancak ikizler bunları kabullenmekte zorlanır. Boğa sakin ve pratik bir hayattan, İkizler ise zihinsel aktivitelerden hoşlanır ve özgür yaradılışlıdır. İki tarafın da birbirine anlayış göstermesi gerekir.

Boğa Anne – Yengeç Çocuk

YENGEÇ BURCU BEBEK

Annesinin enerjisinden birebir etkilenen bir bebekle karşı karşıyayız. “Bu çocuk bugün niye bu kadar huysuz?” diyen anne; sana sormalı? Ay’ın tüm fazlarından birebir etkilenen Yengeç bebekleri, bazı günler durmaksızın ağlayabilir, kucak bağımlısı olabilir, annesinin kokusu olmadan gecelerce uyanık kalabilir. Aidiyet geliştirmek Yengeç bebeklerinin en önemli sakinleştiricisidir. “Beş yaşına kadar emdi, anne sütünden başka besin istemedi!” spekülasyonlarının kaynağı da Yengeç burçlarıdır. Yabancının kucağına gitmez, tanımadığı kokuya kendini sevdirmez.

ANNE İLE UYUMU

Yengeç bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, birbirinden uzak konumlanmış burç kombinasyonlarında genel olarak görülebileceği gibi, uyumlu bir ikili olurlar. Her iki burcun da birbirine anlayışlı olması gerekir, zira ikisi de güven ve şefkat arayışı içindedir. Bununla birlikte Boğa’nın beklentileri daha dünyevi düzlemdeyken, Yengeç annesinden daha duygusal beklentiler içindedir. Ev hayatının lükslerinden iki taraf da hoşlandığı için evcil ve mutlu bir aile olurlar. Güçlü bir aile, güvenli bir yuva, iyi yemekler, güzel eşyalar ilgilerini çeker. Birçok ailenin imreneceği kadar güçlü bağlarla birbirine bağlı olurlar.

Boğa Anne – Aslan Çocuk

ASLAN BURCU BEBEK

Genelde mutlu, gülümseyen ve güneşli günleri seven bebeklerdir Aslan’lar! Ama canı sıkılırsa da teatral yeteneklerle doğar! Saatlerce arar tarar derdinin ne olduğunu bulamazsınız ancak Aslan bebek istediğini almış, tüm ailenin ilgi odağı olmuş, gün boyu alakanızı üstüne toplamayı başarmıştır. Fazla ses çıkaran oyuncaklar alıp beyninizi çatlatmayın. Aslan bebek dikkat çekmek için her türlü gürültüyü yapar, kendine bağlar!

ANNE İLE UYUMU

Aslan bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, iki tarafında karşılıklı hayranlık beslediği bir aile tablosu ortaya çıkar. Birbirlerinin ihtiyaçlarını ve düşüncelerini çok iyi anlarlar ve destek olurlar. Boğa bir toprak burcudur, Aslan ise ateş. İkisinin ilgi alanları farklıdır. Aslan çocuk, annesi tarafından takdir edilmeyi beklerken, Boğa anne çocuğuna beklediği şefkati ve ilgiyi sunar. Bazen iki taraf da kendi dediğini yaptırmaya çalışsa da aslında birbirlerini çok iyi anlayıp çok iyi vakit geçirebilirler.

Boğa Anne – Başak Çocuk

BAŞAK BURCU BEBEK

Başak bebeği son derece zeki ve özeldir. Neyi sevip sevmediğini doğuştan bilir, beslenme konusunda zorlayıcı olabilir. Yemek seçiminde, uyku için yatırdığınız zeminlerde, giydiğiniz kıyafetlerde titiz davranabilir, yatağından başka yerde yatmamak, beğenmediği yemeği yememek, hoşnut olmadığı dokulardaki kıyafetleri giymemek gibi ısrarları olabilir. Rutininin bozulmasını sevmez, yaşamsal ihtiyaçlarını vaktinde karşılayamazsa bütün huzuru kaçabilir. Puzzle türü oyunlardan çok keyif alabilir.

ANNE İLE UYUMU

Başak bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, bu aile ilişkisinin yerine oturması biraz zaman alabilir. Yine de iki taraf da aile içi bağların sıkı olmasına önem verir. Özellikle tatil zamanlarında pratik planlar arayışında olduklarından gayet rahat anlaşırlar. Başak çocuğunun zor beğenen ve detaylara takılan yapısı Boğa anneye zor gelebilir. Boğa annenin buna alışmak için biraz zamana ihtiyacı vardır. Boğa annenin inatçılığı Başak çocuğunu zorlayabilir. Ama sonunda birbirlerini anladıklarında, Başak’ın çalışkan, disiplinli, pratik ve düzenli doğası, Boğa’nın rahatlık arayışına çok uygun gelecektir.

Boğa Anne – Terazi Çocuk

TERAZİ BURCU BEBEK

Dünyanın en tatlı bebeklerinde sıra! Henüz bir Terazi bebeğiyle tanışmamış çoğu insan yeni doğan bebekleri sevimsiz bulur! Herkesi tebessümle karşılar, hiçbir ortamda yabancılık çekmezler! Henüz iletişime geçmeyen küçük kardeşleri varsa sürekli sevmek ister, çekiştirirler, akrabalarına davetkar gülücükler saçarak sürekli sevilmek isterler. Terazi ilişki temasıyla yaşar, anne baba ayrılıklarından en çok onlar etkilenir.

ANNE İLE UYUMU

Terazi bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, son derece uyumlu bir ilişki söz konusudur. Her iki taraf da şefkat ve aile desteği arar. Ayrıca sanat, şiir ve kültür her iki tarafın da ilgi alanlarına dahildir. Birlikte çok rahat çalışabilirler çünkü çok benzer karakterleri vardır. Dışarıdan bu anne çocuk ilişkisi çok derin bağlara sahip değilmiş gibi görünebilir. Oysa aile ilişkilerinde birbirlerine çok destek olurlar ve saygı duyarlar. Belli bir zaman sonra görünenden çok daha fazla ortak noktaları olduğunu görebilirler.

Boğa Anne – Akrep Çocuk

AKREP BURCU BEBEK

İçe dönüktür Akrep bebekleri. Parmak kadar bedenleriyle düşünceli bakışlar savuran Akrep’lerin mimikleri genelde ebeveynleri tarafından şaşırtıcı ölçüde komik bulunur. Kalabalıklar içinde sıkılıp yalnız oynamayı tercih edebilir. Bu bencil olduğunu göstermez, sosyalleşmek istemediği anlarda zorlamamak gerekir. Duyguları derin, hisleri kuvvetli olan Akrep’lerin huzursuzluğu dikkate alınmalıdır.

ANNE İLE UYUMU

Akrep bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, Zodyak kuşağında tam zıt kutuplarda yer alan iki burcun birbirini tamamlayıcı uyumluluğu ortaya çıkacaktır. Bu da çok güçlü bir aile yapısına işaret eder. İki burç da birbirlerinin eksikliklerini tamamlayıcı durumdadır ve anne çocuk birbirine çok yakın olur. Her ne kadar birçok ortak noktaları olsa da iki tane çok güçlü kişilik bir konuda fikir uyuşmazlığı yaşarlarsa bu durum sert tartışmalara sebep olabilir. Bununla birlikte genelde birbirlerini çok iyi tanıyan iki dost gibi geçinmeleri olasıdır.

Boğa Anne – Yay Çocuk

YAY BURCU BEBEK

Üç dadı, yedi bakıcı bir de gözünü üstünden ayırmayıcı hazırsa, Yay bebeği doğabilir, küçük fırtına evi birbirine katmadan önceki son sessizlikleriniz, tadını çıkarın! Yay doğduğu anda keşif başlar, eline geçirdiğini ağzına sokar, parçalar, emekleyerek koşanları sollar! Sürekli gülen minik afacanlar, hiçbir şeyden korkmaz, tedbir almazlar. Yay “dur, yapma, bırak” uyarılarından anlamaz! Fazla şefkat gösterirseniz sıkılır kaçar, bu şekilde zararlı bölgelerden uzaklaştırmak mümkün olabilir.

ANNE İLE UYUMU

Yay bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, birbirini tanımaları biraz zaman alabilir. İki taraf da birbirinin farklı kişiliklerinden çok şey öğrenebilir. Yay, yenilik ve çeşitlilik peşindeyken, Boğa güven ve sükunet arar. Yay çocuk sürekli hareket halinde olup yeni deneyimler peşinde koştururken, Boğa anne onun bu kadar çok dışa dönük olmasını yadırgayabilir. Boğa her ne kadar geleneksel bir aile özlemi çekse de, zamanla çocuğunun getirdiği yeni soluktan memnun olmayı öğrenebilir.

Boğa Anne – Oğlak Çocuk

OĞLAK BURCU BEBEK

Yetişkin görünümlü bebekleri bilirsiniz, büyümüş de küçülmüş gibi anlamlı bakar, bir şey söyleyecekmiş gibi dururlar! İşte onlar Oğlak bebekleri! Zorlu eğitim süreçlerine, bin bir çeşit çabaya gerek olmadan disipline olan bu bebekler, anne babalarını gururlandırmayı severler. Zaten vizyon sahibi olarak doğar, çocukluğa adımı kolay atarlar. Tüm yaşamlarında onlara eşlik edecek arkadaşlarını henüz bebekken edinebilirler. Hayatla şaka olmaz, Oğlak’lar bunu doğuştan bilirler.

ANNE İLE UYUMU

Oğlak bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, ortaya oldukça gerçekçi yaklaşımları ve dünyevi kaygılara sahip bir aile ilişkisi çıkar. Pratik ve akla dayalı bir uyum söz konusudur. Her iki taraf da mantıklı, disiplinli hareket eder ve yüksek standartlar peşindedir. Oğlak çocuk, annesinin gösterdiği özenden çok memnundur ve amaçlarının peşinde giderken onu kendisine örnek alır. Boğa anne ise çocuğunun gayretinden ve başarılarından gurur duyar. Paylaştıkları dünyevi kaygılar aile bağlarını kuvvetlendirir.

Boğa Anne – Kova Çocuk

KOVA BURCU BEBEK

Farklı doğan, zekâ fışkıran Kova bebeğin ebeveynleri, bir dahi yetiştirmek için kolları sıvayın! Bebekli arkadaşlarınızla görüşmeye başlayın, Kova’nın çevresini olabildiğince bollaştırın, zekasını geliştirebileceği oyunlarla oynaması için bolca zemin hazırlayın ve arkanıza yaslanıp bu yeteneğin yaptıklarını seyretmeye başlayın. Sıra dışı icatlar yapar, oyunun kurallarını bozarsa karışmayın, geleneksel yöntemlere uyması konusunda ısrarcı olmayın.

ANNE İLE UYUMU

Kova bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, gerçekten birbirlerine çok uzak karakterleri ve yöntemleri olan insanların buluşmasından bahsedilebilir. Boğa anne ne kadar gerçekçi ve maddi dünyaya yönelikse, Kova çocuk da o kadar maneviyata düşkündür. Her iki tarafın da amaçlarına ulaşmak için oluşturduğu yöntemler vardır ve mükemmeliyetçidirler ama içerik olarak birbirlerinden çok ayrılırlar. Boğa anne rutinden hoşlanır ve kendini güvende hisseder, Kova çocuk ise rutini çok sıkıcı bulur. Her ne kadar ilgi alanlarında ortak nokta bulmak zor olsa da eğer farklılıklarını görmezden gelip güçlerini birleştirebilirlerse her türlü başarıya ulaşabilirler.

Boğa Anne – Balık Çocuk

BALIK BURCU BEBEK

Balık bebeklerinin bilge kişiler, yaşlı ruhlar olduğu söylenir. Henüz görmediğini zannettiğiniz doğumunun ilk haftalarında, Balık hayal gücü için veri toplamaya başlar. Çocuk yaşlarında sanata yatkın olması da hayal gücünün sınırsızlığından gelir. Oldukça cana yakın ve samimi bebeklerdir. Yabancılık çekmezler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir, bağ kurduğu tüm yakınlarının ruh halini kendi iç dünyasında hissederler. Balık bebekleri biraz büyüdüklerinde şaşkınlık verici yaratıcılıkta oyunlar kurmaya, hikayeler anlatmaya başlarlar.

ANNE İLE UYUMU

Balık bir çocuk Boğa bir anneye sahipse, annenin büyük sorumluluk üstlendiği bir aile yapısı ortaya çıkar. Sorumluluk almaktan kaçınan rüyacı Balık’ın tüm sorumluluklarını Boğa üstlenebilir ve ailenin düzenini sağlamak için uğraşır. Boğa gerçeklikten ve hayatta belirli bir yönde ilerlemekten hoşlanır. Balık ise duygularını ve sezgilerini takip eder. Birbirlerine karşı anlayışlı ve sevgi dolu aile bireyleri olurlar. Boğa anne, Balık çocuğunun kurduğu düşleri, idealleri gerçeğe dönüştürmek için uğraşmaya başlayabilirse ortaya oldukça uyumlu ve üretici bir aile çıkabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir