Bebek beslenmesi hakkındaki bilgileri ve bebek yemekleri için tariflerimize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

BLW (Baby Led Weaning) NEDİR?

BLW (Baby Led Weaning), ek gıdaya geçiş sürecinin bebek liderliğinde sürdürüldüğü bir yöntemdir.Ek gıdaya geçiş dönemi bir bebeğin anne sütü veya formül mamadan katı gıdaları tatmasıyla başlar.Bebekler için en önemli tadım dokunmak ile başlar.Bebekler dokundukları hissettikleri şeyleri ağızlarına götürmeyi severler.Ek gıdaya geçiş döneminde bebeklerinize bu şansı vererek onu zorlamadan tadımı yapmasını sağlayabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN BESİNLER NELERDİR ?

Anne sütünü arttıran besinler nelerdir?Sizler için yazdık…
En büyük mucize ne diye sorsalar anne sütü derdim .Nasıl bir yaratılış mucizesidir kimsenin aklı ermez bu işe.Anne sütü içindeki vitaminlerden ve besleyiciliğinden dolayı dünyanın en kıymetli en değerli besinidir. Her anne bebeğini emzirerek büyütmek ister fakat bazı durumlarda bu her zaman mümkün olmayabiliyor. 

DEVAMINI OKU

LEZİZ DOYURUCU YEMEK TARİFLERİ

Semizotu yemeği (6+ ay)
ANNEDEN BEBEĞE BEBEK KÖFTESİ 8+
Balığın Bebeğe En Güzel Hali : Balık Köftesi +9 ay
Portakallı Kereviz +10 ay

DEVAMINI OKU

Neden emzirmeliyim?

Emzirme anneyle bebek arasındaki bağı geliştirerek daha sevgi dolu bebekler büyütmemizi sağlar.Göğüs kanseri,rahim kanseri riskini azaltır.
Anne sütünde potasyum, sodyum, kalsiyum serbest iyonlar olarak, diğer mineraller de kompleks bileşikler halinde bulunur. 

DEVAMINI OKU

EMZİREN ANNELERE TAVSİYELER

1-Bir danışmandan yardım isteyin
İster evde ister hastahanede doğum yapın bebeğinizle doğumdan kısa bir sonra cilt teması kurmanız gerekmektedir.Cilt teması sizin sütünüzün gelmesini sağlayarak bebeğinizin de emme güdüsünü destekleyecektir.Hastanedeki doğum ebelerinden yardım isteyerek şayet sezaryen olduysanız kesi ile güvenli olan emzirme pozisyonlarını öğrenin.Bu ağrınızın azalmasını sağlayacaktır.

DEVAMINI OKU

EK GIDAYA GEÇİŞTE NELER VERİLİR?

Muhallebi bebeğinize vereceğiniz ilk ek gıdalardan birisidir.Tabi ilk üç gün alerji denemesi bu besinde de geçerlidir.Bebeğiniz seveceği anne sütünün tadına yakın olan besinlerden birisi.Pürüzssüz olması ve kolay yutulabilir olması bebeğinize verirken sizin de rahat olmanızı ve onun da zorluk yaşamamasını sağlayacak…

DEVAMINI OKU

BEBEKLERE KİLO ALDIRAN TARİFLER

Bebek Sebze Çorbası (+ 6 ay) 
SEBZE ÇORBASI +6
9 AYLIK BEBEK BALIKLI SEBZE ÇORBASI
TAVUKLU PÜRE ÇORBASI

DEVAMINI OKU

Leziz mi Leziz Krep

Malzemeler
2 yemek kaşığı tam buğday unu
1 yemek kaşığı yulaf kepeği
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 çay kaşığı tarçın
1 tatlı kaşığı ruşeymi
1 çay kaşığı karbonat
1 yumurta
Akışkan krep kıvamına getirecek kadar süt(Süt alerjisi varsa su )
Üzeri için mevsim meyveleri
Pekmez

DEVAMINI OKU