ANNE BEBEK BURÇ UYUMU

Balık Burcu Annelerin Uyumu

Balık Burcu Annelerin Uyumu

Balık Anne – Koç Bebek

KOÇ BEBEKLERİ

Dünyadaki ilk günlerini sakin ve kendinden emin geçirir. Ancak ses tellerinin gücünü keşfettiği anda, mikrofon yutmuşçasına çığlıklarının ardı arkası kesilmez, Koç performansına kolayca ara vermez! Koç bebeğinin enerjisi yüksektir, ancak yorucu ve tempolu günlerin ardından sakin bir gece geçirebilirler. Yani tüm gün miskinlik edip gece uyumayı beklemek fazla hayalci bir yaklaşım olur ? Yürümeyi keşfeden Koç’un üzerinden gözler bir an olsun ayrılmamalı, Koç’un özgürlük sevdası yabana atılmamalı.

ANNE İLE UYUMU

Koç burcundaki bir çocuk Balık bir anneye sahipse, birbirlerine çok önem verirler ve birbirlerine çok iyi gelirler. Koç güçlü ve içinden geldiği gibi davranan bir yapıdayken, Balık sakin ve hayalcidir. Bu zıtlık ise onları birbirlerine daha bağlı yapar. Birbirlerinde eksik olan şeyleri tamamlayabilir bir elmanın iki yarısı gibi.. Koç çocuk, Balık annesinin yol göstericiliğine her zaman açık olur. Balık ise yardımseverliğini göstermiş olmaktan dolayı mutlu olur ve Koç çocuğu, enerjisiyle kendisini hep genç hissetmesini sağlar.

Balık Anne – Boğa Çocuk

BOĞA BURCU BEBEK

Boğa’lar uyku sorunu çekmez, Boğa’nın dilini çözememiş bir ebeveyn bebeğini huzura erdiremez. Esasen Boğa beş duyusu açık doğar, yemeğini yer, gazını atar, sıvı ihtiyacını giderir, yumuşacık kıyafetlerini giyinir, rahat yatağına uzanırsa bir de altı temiz, üstü mis kokuluysa sesi çıkmaz! Aksi halde yaygarayı basar, kulaklarda pas bırakmaz! Boğa bebekleri annesi hava atacak diye rahatsız kıyafetlerin içinde sessiz kalmaz! Küçük yumruklarını sallamadan durmaz!

ANNE İLE UYUMU

Boğa bir çocuk Balık bir anneye sahipse, rollerin yer değiştirmesi söz konusu olabilir. Sorumluluk almayı sevmeyen, hayalperest Balık yerine Boğa aile düzeninin sağlanması için uğraşır ve sorumluluk alır. Boğa gerçeğe bağlılıktan ve hayatta belirli bir yönde ilerlemekten hoşlanır. Balık ise duygularını takip eder. Birbirlerine karşı anlayışlı ve sevgi dolu olurlar. Boğa çocuğu Balık annenin kurduğu düşleri, idealleri gerçeğe dönüştürmek için uğraşmaya çalışırsa oldukça uyumlu bir ikili olabilirler.

Balık Anne – İkizler Bebek

İKİZLER BURCU BEBEK

Bebek değil zekâ küpü! Kimsede olmayan iletişim becerilerine sahip olabilir, müziğe ritim tutabilir, kundakta konuşmaya başlayabilir. İkizler bebeği telaşla öğrenir, herkesten önce büyür! Bedeni bebek kendisi çabuk olmaya hevesli, çabuk büyüyüp bir an evvel bilgisini şenlendirmeye meraklıdır. İkizler bebeği evin neşesi olur, hayatın sıkılığını doğar doğmaz savuşturur. Kimsenin bilmediği bir dilde basbayağı konuşur! Gördüğü her şeye dokunmak isteyen İkizler ebeveynleri, prizlere dikkat!

ANNE İLE UYUMU

İkizler bir çocuk Balık bir anneye sahipse, her iki taraf için de zenginleştirici bir iletişimin sağlandığı bir anne çocuk ilişkisi ortaya çıkar. Birbirlerine yardım etmekten çok zevk alırlar . Bu yardımlaşma arzusu, karşılıklı empatiye dayanan bir aile ortamı yaratır. Balık, kendi hayal dünyasında dolaşırken, İkizler mantıklı yaklaşımlarıyla  bu dünyayı biraz şekillendirmeyi başarabilir. Her ikisi de açık fikirli ve uyumludur. Bununla birlikte zaman zaman tutarlılığın sağlanması zaman alabilir. İkizler hassas olan Balık’ı üzecek konuşmalar yapmamalı, Balık da İkizler’in tarzını anlamaya çalışmalıdır. Karşılıklı anlayışları sayesinde bu ufak problemleri çabuk çözebilirler.

Balık Anne – Yengeç Bebek

YENGEÇ BURCU BEBEK

Annesinin enerjisinden birebir etkilenen bir bebekle karşı karşıyayız. “Bu çocuk bugün niye bu kadar huysuz?” diyen anne; sana sormalı? Ay’ın tüm fazlarından birebir etkilenen Yengeç bebekleri, bazı günler durmaksızın ağlayabilir, kucak bağımlısı olabilir, annesinin kokusu olmadan gecelerce uyanık kalabilir. Aidiyet geliştirmek Yengeç bebeklerinin en önemli sakinleştiricisidir. “Beş yaşına kadar emdi, anne sütünden başka besin istemedi!” spekülasyonlarının kaynağı da Yengeç burçlarıdır. Yabancının kucağına gitmez, tanımadığı kokuya kendini sevdirmez.

ANNE İLE UYUMU

Yengeç bir çocuk Balık bir anneye sahipse, duygusal yapılarının derinliğinden güç alan çok uyumlu bir anne çocuk ilişkisi geliştirirler. Balık anne, Yengeç çocuğun sahip olduğu içsel zenginliği, yaratıcılığa dönüştürmeyi öğretebilir. Birlikte çok anlayışlı ve sempatik bir hal alırlar. Her ikisi de oldukça hassas olduğundan birbirlerini incitmekten de kaçınırlar.. Her ikisinin de huzur arayışında olmaları rahat bir aile ortamı oluşturur.

Balık Anne – Aslan Bebek

ASLAN BURCU BEBEK

Genelde mutlu, gülümseyen ve güneşli günleri seven bebeklerdir Aslan’lar! Ama canı sıkılırsa da teatral yeteneklerle doğar! Saatlerce arar tarar derdinin ne olduğunu bulamazsınız ancak Aslan bebek istediğini almış, tüm ailenin ilgi odağı olmuş, gün boyu alakanızı üstüne toplamayı başarmıştır. Fazla ses çıkaran oyuncaklar alıp beyninizi çatlatmayın. Aslan bebek dikkat çekmek için her türlü gürültüyü yapar, kendine bağlar!

ANNE İLE UYUMU

Aslan bir çocuk Balık bir anneye sahipse, zıtlıkların uyumundan doğan bir aile ilişkisi söz konusudur. Her ne kadar zıt karakterli insanlar olsalar da birbirlerine çok fazla şey katabilirler. Birbirlerine çok değer verirler ve ihtiyaç duydukları duygusal güvenliği ve şefkati birbirlerinde bulurlar.Aslan, güçlü ve dış dünyayla iletişimi seven sosyal bir karaktere sahiptir. Balık ise sessiz ve daha içe dönüktür. Ama ikisi de hayalci karakterler olduklarından birbirlerini anlama zorluğu çekmezler.

Balık Anne – Başak Bebek

BAŞAK BURCU BEBEK

Başak bebeği son derece zeki ve özeldir. Neyi sevip sevmediğini doğuştan bilir, beslenme konusunda zorlayıcı olabilir. Yemek seçiminde, uyku için yatırdığınız zeminlerde, giydiğiniz kıyafetlerde titiz davranabilir, yatağından başka yerde yatmamak, beğenmediği yemeği yememek, hoşnut olmadığı dokulardaki kıyafetleri giymemek gibi ısrarları olabilir. Rutininin bozulmasını sevmez, yaşamsal ihtiyaçlarını vaktinde karşılayamazsa bütün huzuru kaçabilir. Puzzle türü oyunlardan çok keyif alabilir.

ANNE İLE UYUMU

Başak bir çocuk Balık bir anneye sahipse, Zodyak kuşağında birbirine tam zıt pozisyon almış  burçların tamamlayıcı uyumu üzerine kurulu bir aile ilişkisi ortaya çıkar. İki burç da çok yardımseverdir ve birbirlerine birçok alanda destek olabilirler. Bu anne çocuk ilişkisi gerçekten çok iyi dengelenmiştir ve karşılıklı anlayış, yardımlaşma, şefkat gibi duygular üzerine kurulmuştur. Balık’ın alıngan ve duygusal yapısı bazen Başak’ın zor beğenir ve fazla akılcı olmasından yakınsa da çoğu zaman iyi bir ikili olurlar.

Balık Anne – Terazi Bebek

TERAZİ BURCU BEBEK

Dünyanın en tatlı bebeklerinde sıra! Henüz bir Terazi bebeğiyle tanışmamış çoğu insan yeni doğan bebekleri sevimsiz bulur! Herkesi tebessümle karşılar, hiçbir ortamda yabancılık çekmezler! Henüz iletişime geçmeyen küçük kardeşleri varsa sürekli sevmek ister, çekiştirirler, akrabalarına davetkar gülücükler saçarak sürekli sevilmek isterler. Terazi ilişki temasıyla yaşar, anne baba ayrılıklarından en çok onlar etkilenir.

ANNE İLE UYUMU

Terazi bir çocuk Balık bir anneye sahipse, gayet uyumlu ve huzurlu bir aile yapısı sergilerler. Çok güzel vakit geçirirler ve birbirlerine çok sıkı bağlılardır. Anne çocuktan çok iki arkadaş gibi anlaşırlar. Balık kendi hayal dünyasında yaşamayı tercih etmesine karşın Terazi sayesinde zaman zaman gerçek dünyaya dönmeyi öğrenebilir ve sosyal iletişim becerilerini geliştirebilir. Terazi de Balık’ın yardımseverliğinden, desteğinden mutlu olur.Kararsız iki burç olduklarından çeşitli girişimlerde bulunmaları mümkündür.

Balık Anne – Akrep Çocuk

AKREP BURCU BEBEK

İçe dönüktür Akrep bebekleri. Parmak kadar bedenleriyle düşünceli bakışlar savuran Akrep’lerin mimikleri genelde ebeveynleri tarafından şaşırtıcı ölçüde komik bulunur. Kalabalıklar içinde sıkılıp yalnız oynamayı tercih edebilir. Bu bencil olduğunu göstermez, sosyalleşmek istemediği anlarda zorlamamak gerekir. Duyguları derin, hisleri kuvvetli olan Akrep’lerin huzursuzluğu dikkate alınmalıdır.

ANNE İLE UYUMU

Akrep bir çocuk Balık bir anneye sahipse, son derece uyumlu bir ilişkiden bahsetmek . Aynı elementin burçları olduğundan birbirlerini çok iyi anlayabilir,  iki arkadaş gibi olabilirler. Anne ve çocuğun iletişimi çok derin ve duygusal bir şekilde gerçekleşir. Balık’ın çocuğuna sunduğu şefkat ve fedakarlık Akrep’in çok hoşuna gider. İkisinin de içe kapanık dönemleri olduğundan karşılıklı olarak buna saygı duyarlar. Ama Akrep’in duygusal patlamaları zaman zaman Balık’ı incitebilir.

Balık Anne – Yay Bebek

YAY BURCU BEBEK

Üç dadı, yedi bakıcı bir de gözünü üstünden ayırmayıcı hazırsa, Yay bebeği doğabilir, küçük fırtına evi birbirine katmadan önceki son sessizlikleriniz, tadını çıkarın! Yay doğduğu anda keşif başlar, eline geçirdiğini ağzına sokar, parçalar, emekleyerek koşanları sollar! Sürekli gülen minik afacanlar, hiçbir şeyden korkmaz, tedbir almazlar. Yay “dur, yapma, bırak” uyarılarından anlamaz! Fazla şefkat gösterirseniz sıkılır kaçar, bu şekilde zararlı bölgelerden uzaklaştırmak mümkün olabilir.

ANNE İLE UYUMU

Yay bir çocuk Balık bir anneye sahipse, geniş hayal dünyalarında uyumu yakalamaları mümkündür.İkisinin de zengin bir hayal dünyasına sahip olması, birlikte birçok konu üzerinde tartışabilme ve hayal kurabilmelerine katkı sağlar.Kendi yarattıkları hikayeleri birbirleriyle paylaşabilirler. Balık, Yay’ın gezgin ruhuna, diğer burçlara oranla daha anlayışlı yaklaşır. Yay yeni şeyler deneyimlemek, keşfetmek ister ve bu bakımdan Balık’ın hayalci yanıyla örtüşür. Balık’a zihnini geliştirebileceği birçok yeni fikir sunabilir. Yay da gezgin ruhunu bir kenara bıraktığında Balık’ın yanında kendini güvende ve aile ortamında hisseder.

Balık Anne – Oğlak Bebek

OĞLAK BURCU BEBEK

Yetişkin görünümlü bebekleri bilirsiniz, büyümüş de küçülmüş gibi anlamlı bakar, bir şey söyleyecekmiş gibi dururlar! İşte onlar Oğlak bebekleri! Zorlu eğitim süreçlerine, bin bir çeşit çabaya gerek olmadan disipline olan bu bebekler, anne babalarını gururlandırmayı severler. Zaten vizyon sahibi olarak doğar, çocukluğa adımı kolay atarlar. Tüm yaşamlarında onlara eşlik edecek arkadaşlarını henüz bebekken edinebilirler. Hayatla şaka olmaz, Oğlak’lar bunu doğuştan bilirler.

ANNE İLE UYUMU

Oğlak bir çocuk Balık bir anneye sahipse, birbirinden son derece farklı karakterli iki insandan oluşan bir aile ilişkisi söz konusudur.Buna rağmen birbirlerine çok düşkün olurlar ve eşi benzeri görülmeyen bir sabırla birbirlerini anlamaya çabalarlar.Oğlak, akılcı ve realist yapıdayken ,Balık hayalci ve spiritüeldir. Bu farklı karakter özellikleri zaman zaman eğlenceli hale gelse de iletişim problemlerine yol açması mümkündür. İkisinin birbirini anlaması ve daha iyi iletişim kurabilmeleri için zamana ihtiyaçları vardır.

Balık Anne – Kova Bebek

KOVA BURCU BEBEK

Farklı doğan, zekâ fışkıran Kova bebeğin ebeveynleri, bir dahi yetiştirmek için kolları sıvayın! Bebekli arkadaşlarınızla görüşmeye başlayın, Kova’nın çevresini olabildiğince bollaştırın, zekasını geliştirebileceği oyunlarla oynaması için bolca zemin hazırlayın ve arkanıza yaslanıp bu yeteneğin yaptıklarını seyretmeye başlayın. Sıra dışı icatlar yapar, oyunun kurallarını bozarsa karışmayın, geleneksel yöntemlere uyması konusunda ısrarcı olmayın.

ANNE İLE UYUMU

Kova bir çocuk Balık bir anneye sahipse, karşılıklı şefkat ve yaratıcılığa dayanan bir durum söz konusudur.İdealist bir ikilidirler ve sık sık fikirlerini paylaşırlar. Birlikte uzun zaman sohbet edebilirler. Birbirlerinin farklı fikirler, yeni yaklaşımlar kazandırırlar. Kova’nın dışa dönük olması, dışarıda çok zaman geçirmek ve sosyal iletişime ihtiyaç duyması, Balık gibi içine kapanık yapıda biri için bazen sıkıntı yaratabilir. Balık da bireysel zaman geçirmekten hoşlandığı için bu noktada da anlaşırlar.

Balık Anne – Balık Bebek

BALIK BURCU BEBEK

Balık bebeklerinin bilge kişiler, yaşlı ruhlar olduğu söylenir. Henüz görmediğini zannettiğiniz doğumunun ilk haftalarında, Balık hayal gücü için veri toplamaya başlar. Çocuk yaşlarında sanata yatkın olması da hayal gücünün sınırsızlığından gelir. Oldukça cana yakın ve samimi bebeklerdir. Yabancılık çekmezler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir, bağ kurduğu tüm yakınlarının ruh halini kendi iç dünyasında hissederler. Balık bebekleri biraz büyüdüklerinde şaşkınlık verici yaratıcılıkta oyunlar kurmaya, hikayeler anlatmaya başlarlar.

ANNE İLE UYUMU

Balık bir çocuk Balık bir anneye sahipse, anne çocuk arasında yoğun, duygusal ve spritüel anlamda çok güçlü bir şekilde kenetlenmiş bir ilişkiden bahsetmek mümkündür.Aralarındakı iletişim çok gelişmiştir. Balık ikilisi Zodyak’ta benzeri olmayan bir sevgiyi ve huzuru paylaşır. İdealist oldukları için aile yaşantılarının en iyi ve güzel biçimde sürmesini dilerler.Alınganlık ve zaman zaman içe kapanık olmak ilişkiyi yaralasa da bağışlamaya yatkın olmaları asla uzun süreli küslüğe izin vermez. 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir