aslan burcu
ANNE BEBEK BURÇ UYUMU, anne bebek burç uyumu

Aslan Burcu Annelerin Uyumu

Aslan Burcu Anne – Koç Çocuk

KOÇ BEBEKLERİ

Dünyadaki ilk günlerini sakin ve kendinden emin geçirir. Ancak ses tellerinin gücünü keşfettiği anda, mikrofon yutmuşçasına çığlıklarının ardı arkası kesilmez, Koç performansına kolayca ara vermez! Koç bebeğinin enerjisi yüksektir, ancak yorucu ve tempolu günlerin ardından sakin bir gece geçirebilirler. Yani tüm gün miskinlik edip gece uyumayı beklemek fazla hayalci bir yaklaşım olur ? Yürümeyi keşfeden Koç’un üzerinden gözler bir an olsun ayrılmamalı, Koç’un özgürlük sevdası yabana atılmamalı.

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Koç burcundaki çocuk ile Aslan burcundaki anne arasında ufak sürtüşmeler yaşanması kaçınılmazdır. Her iki burç da dinamik ve atılgan yapıda olup sağlıklı bir rekabet ruhu sergileyeceklerdir. Birbirini sürekli daha çok ve zor işleri başarmak üzere cesaretlendirerek aile ilişkisine hareket kazandıracaklar. Her iki burç da lider ruhlu olduğundan egoları yola çıktığı anda problemler baş gösterir. Hem akraba olarak hem de kişilik olarak birbirlerine gerçekten hayranlık ve saygı duyarlar ama liderlik için ne zaman birbirlerine yol vereceklerini öğrenmeleri gerekir. Aksi halde, basit bir fikir ayrışması sonunda ciddi tartışmalara dönüşebilir.

Aslan Anne – Boğa Çocuk

BOĞA BURCU BEBEK

Boğa’lar uyku sorunu çekmez, Boğa’nın dilini çözememiş bir ebeveyn bebeğini huzura erdiremez. Esasen Boğa beş duyusu açık doğar, yemeğini yer, gazını atar, sıvı ihtiyacını giderir, yumuşacık kıyafetlerini giyinir, rahat yatağına uzanırsa bir de altı temiz, üstü mis kokuluysa sesi çıkmaz! Aksi halde yaygarayı basar, kulaklarda pas bırakmaz! Boğa bebekleri annesi hava atacak diye rahatsız kıyafetlerin içinde sessiz kalmaz! Küçük yumruklarını sallamadan durmaz!

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Boğa bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, iki tarafın da karşılıklı hayranlık beslediği bir aile tablosu ortaya çıkar. Birbirlerinin ihtiyaçlarını ve düşüncelerini çok iyi anlarlar ve birbirlerine destek olurlar. Boğa bir toprak burcudur. Aslan ise ateş. İkisinin ilgi alanları farklıdır. Aslan anneliğinin takdir edilmesini beklerken, Boğa ilgi ve şefkat bekler. Bazen iki taraf da kendi dediğini yaptırmaya çalışsa da aslında birbirlerini çok iyi anlayıp çok iyi vakit geçirebilirler.

Aslan Anne – İkizler Çocuk

İKİZLER BURCU BEBEK

Bebek değil zekâ küpü! Kimsede olmayan iletişim becerilerine sahip olabilir, müziğe ritim tutabilir, kundakta konuşmaya başlayabilir. İkizler bebeği telaşla öğrenir, herkesten önce büyür! Bedeni bebek kendisi çabuk olmaya hevesli, çabuk büyüyüp bir an evvel bilgisini şenlendirmeye meraklıdır. İkizler bebeği evin neşesi olur, hayatın sıkılığını doğar doğmaz savuşturur. Kimsenin bilmediği bir dilde basbayağı konuşur! Gördüğü her şeye dokunmak isteyen İkizler ebeveynleri, prizlere dikkat!

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

İkizler bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, farklı hayat görüşleri olsa da birbiriyle çok iyi anlaşan bir anne çocuk ilişkisi söz konusudur. Oyuncu ve enerjik bir yapıdan bahsedilebilir. ilişkide iyimser bir dinamizm hakimdir. Aslan birçok şeyi derhal deneyimlemek ve sonucunu almak istese de İkizler’in bunları kabul etmesi için önce incelemesi, tartması gerekir. Yine de beraber birçok yeni şey, keşfedebilirler. İkisinin de çok yüksek enerjisi vardır. Bununla birlikte İkizler’in özgür ruhu, Aslan’ın itaat istemiyle çelişebilir.

Aslan Anne – Yengeç Çocuk

YENGEÇ BURCU BEBEK

Annesinin enerjisinden birebir etkilenen bir bebekle karşı karşıyayız. “Bu çocuk bugün niye bu kadar huysuz?” diyen anne; sana sormalı? Ay’ın tüm fazlarından birebir etkilenen Yengeç bebekleri, bazı günler durmaksızın ağlayabilir, kucak bağımlısı olabilir, annesinin kokusu olmadan gecelerce uyanık kalabilir. Aidiyet geliştirmek Yengeç bebeklerinin en önemli sakinleştiricisidir. “Beş yaşına kadar emdi, anne sütünden başka besin istemedi!” spekülasyonlarının kaynağı da Yengeç burçlarıdır. Yabancının kucağına gitmez, tanımadığı kokuya kendini sevdirmez.

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Yengeç bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, birbirlerinin temel duygusal ihtiyaçlarını çok rahat tamamlayabilen bir aile yapısı oluştururlar. Her ikisi de rahat ve güvenli bir hayat sever ama aynı zamanda büyük işler başarmak isterler. Her ikisi de farklı şekillerde destek ve ilgi bekler. Aslan iltifattan ve beğeni toplamaktan, gösterişten hoşlanırken, Yengeç çocuğu daha arka planda olmayı sever ve daha hassastır. Aslan daha canlı bir hayat temposu takip ederken, Yengeç huzurlu bir ailede olmakla yetinebilir. Bununla birlikte ikisi de yakın bir aile ortamından memnuniyet duyar.

Aslan Anne – Aslan Çocuk

ASLAN BURCU BEBEK

Genelde mutlu, gülümseyen ve güneşli günleri seven bebeklerdir Aslan’lar! Ama canı sıkılırsa da teatral yeteneklerle doğar! Saatlerce arar tarar derdinin ne olduğunu bulamazsınız ancak Aslan bebek istediğini almış, tüm ailenin ilgi odağı olmuş, gün boyu alakanızı üstüne toplamayı başarmıştır. Fazla ses çıkaran oyuncaklar alıp beyninizi çatlatmayın. Aslan bebek dikkat çekmek için her türlü gürültüyü yapar, kendine bağlar!

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Aslan bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, yaratıcılık ve dinamizmin en üst noktada yaşandığı oldukça enerjik bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Sosyal hayatın her alanında etkinliklere katılan ve ilgi çekmekten hoşlanan bir ikilidir. Bu güçlü ikili, birçok parti veya tatil planını organize etmeye bayılır ve bu alanda oldukça başarılıdır. Hem çocuk hem de anne çevrelerinin odak noktası konumundadır ve etrafındakilerin duyduğu hayranlık onları çok mutlu eder. Karşılıklı olarak birbirlerinden de ilgi ve güzel sözler beklerler.

Aslan Anne – Başak Çocuk

BAŞAK BURCU BEBEK

Başak bebeği son derece zeki ve özeldir. Neyi sevip sevmediğini doğuştan bilir, beslenme konusunda zorlayıcı olabilir. Yemek seçiminde, uyku için yatırdığınız zeminlerde, giydiğiniz kıyafetlerde titiz davranabilir, yatağından başka yerde yatmamak, beğenmediği yemeği yememek, hoşnut olmadığı dokulardaki kıyafetleri giymemek gibi ısrarları olabilir. Rutininin bozulmasını sevmez, yaşamsal ihtiyaçlarını vaktinde karşılayamazsa bütün huzuru kaçabilir. Puzzle türü oyunlardan çok keyif alabilir.

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Başak bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, ortak hiçbir noktalarının olmadığı düşünülebilir. Zira Aslan sosyal ortamlarda bulunmaktan, dışarı çıkmaktan, hareketten hoşlanır. Başak ise sessiz, disiplinli bir hayatı sever. Her ne kadar bu anne çocuk birbirinden apayrı dursa da, aslında kendi hayat stillerini kabullenebildikleri zaman hiç kopmayacak bir bağ oluşturabilirler. Başak, Aslan’ın yaratıcılığından ve hareketliliğinden memnundur, Aslan ise Başak’ın bir günde ne kadar çok işin üstesinden gelebilmesine hayran olur.

Aslan Anne – Terazi Çocuk

TERAZİ BURCU BEBEK

Dünyanın en tatlı bebeklerinde sıra! Henüz bir Terazi bebeğiyle tanışmamış çoğu insan yeni doğan bebekleri sevimsiz bulur! Herkesi tebessümle karşılar, hiçbir ortamda yabancılık çekmezler! Henüz iletişime geçmeyen küçük kardeşleri varsa sürekli sevmek ister, çekiştirirler, akrabalarına davetkar gülücükler saçarak sürekli sevilmek isterler. Terazi ilişki temasıyla yaşar, anne baba ayrılıklarından en çok onlar etkilenir.

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Terazi bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, son derece verimli bir iş birliği sağlayabilirler. Bu anne çocuk ilişkisinde birbirinden uzak, konumlanmış burçların uyumu söz konusudur. Birbirlerini çok iyi anlayıp tamamlayabilirler. Aslan’ın enerjisi, Terazi’nin uyum ve anlayışıyla bütünleştiğinde bu aile çok güzel işler gerçekleştirebilir. Rafine ve gösterişli bir aile tablosu ortaya çıkarırlar. Bazen Terazi çocuk, annesinin fazla şey beklediğini düşünebilir ve sözlü tartışmalara girişilebilir ama tartışmalar kısa sürede çözüme ulaşır.

Aslan Anne – Akrep Çocuk

AKREP BURCU BEBEK

İçe dönüktür Akrep bebekleri. Parmak kadar bedenleriyle düşünceli bakışlar savuran Akrep’lerin mimikleri genelde ebeveynleri tarafından şaşırtıcı ölçüde komik bulunur. Kalabalıklar içinde sıkılıp yalnız oynamayı tercih edebilir. Bu bencil olduğunu göstermez, sosyalleşmek istemediği anlarda zorlamamak gerekir. Duyguları derin, hisleri kuvvetli olan Akrep’lerin huzursuzluğu dikkate alınmalıdır.

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Akrep bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, enerjisi oldukça yoğun bir anne çocuk ilişkisinden söz edilebilir. Bu iki burç birbirinin neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi bilir çünkü ikisi de övgü ve saygı bekler. Birbirine çok düşkün olan bu aile bireyleri, aynı zamanda karşılıklı beklentilere sahiptir. Aslan ön planda ve ilgi odağı olmayı sever, Akrep çocuğu da annesine duymaktan memnun olacağı şeyler söyler. Ama Aslan’ın zaman zaman çocuğunun sınırını fazla zorlaması söz konusu olabilir.

Aslan Anne – Yay Çocuk

YAY BURCU BEBEK

Üç dadı, yedi bakıcı bir de gözünü üstünden ayırmayıcı hazırsa, Yay bebeği doğabilir, küçük fırtına evi birbirine katmadan önceki son sessizlikleriniz, tadını çıkarın! Yay doğduğu anda keşif başlar, eline geçirdiğini ağzına sokar, parçalar, emekleyerek koşanları sollar! Sürekli gülen minik afacanlar, hiçbir şeyden korkmaz, tedbir almazlar. Yay “dur, yapma, bırak” uyarılarından anlamaz! Fazla şefkat gösterirseniz sıkılır kaçar, bu şekilde zararlı bölgelerden uzaklaştırmak mümkün olabilir.

ASLAN BURCU ANNE İLE UYUMU

Yay bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, dinamizm, yaratıcılık ve hareket üzerine kurulu bir aile yapısı söz konusudur. Her iki burç da hayatı tüm yönleriyle denemekten, dışarıya çıkmaktan yeni tatlar yakalamaktan zevk alır. Yay çocuk, Aslan annesinin kendisine sunduğu aktivite dolu hayattan ve yeni şeyler deneyimlemekten büyük zevk alır. Aslan anne ailesini enerjisi ve oyuncu karakteriyle genç tutar. Çocuğuyla çok iyi anlaşır. Birbirlerine karşı içten bir saygı ve hayranlık duyarlar.

Aslan Anne – Oğlak Çocuk

OĞLAK BURCU BEBEK

Yetişkin görünümlü bebekleri bilirsiniz, büyümüş de küçülmüş gibi anlamlı bakar, bir şey söyleyecekmiş gibi dururlar! İşte onlar Oğlak bebekleri! Zorlu eğitim süreçlerine, bin bir çeşit çabaya gerek olmadan disipline olan bu bebekler, anne babalarını gururlandırmayı severler. Zaten vizyon sahibi olarak doğar, çocukluğa adımı kolay atarlar. Tüm yaşamlarında onlara eşlik edecek arkadaşlarını henüz bebekken edinebilirler. Hayatla şaka olmaz, Oğlak’lar bunu doğuştan bilirler.

ASLAN ANNE İLE UYUMU

Oğlak bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, birbirini destekleyen bir aile yapısı söz konusudur. Oğlak, gelenekçi ve çok çalışkandır. Aslan, çalışkanlığın değerini anlar ama çocuğundan biraz daha eğlenceli olmasını bekler. Birlikte çok fazla zaman geçirmeyebilirler. Oğlak, Aslan’ın özensiz olduğunu düşünebilir. Aslan ise Oğlak’tan daha açık fikirli olmasını bekler. Aslında ikisi de amaca odaklı çalışmaya ve lükse meraklıdır, bu noktada birbirlerine çok yardımcı olurlar.

Aslan Anne – Kova Çocuk

KOVA BURCU BEBEK

Farklı doğan, zekâ fışkıran Kova bebeğin ebeveynleri, bir dahi yetiştirmek için kolları sıvayın! Bebekli arkadaşlarınızla görüşmeye başlayın, Kova’nın çevresini olabildiğince bollaştırın, zekasını geliştirebileceği oyunlarla oynaması için bolca zemin hazırlayın ve arkanıza yaslanıp bu yeteneğin yaptıklarını seyretmeye başlayın. Sıra dışı icatlar yapar, oyunun kurallarını bozarsa karışmayın, geleneksel yöntemlere uyması konusunda ısrarcı olmayın.

ASLAN ANNE İLE UYUMU

Kova bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, birbiriyle fevkalade uyumlu bir anne çocuk ilişkisinden söz etmek mümkündür. Göz alıcı ve dinamik bir ailedir. Monotonluk asla olmaz. Kova’nın vizyonu Aslan’ın yaratıcılığıyla birleştiğinde gerçekten etkileyici başarılar elde edilebilir. Her iki burç da idealisttir ve birbirlerini yeni fikirleri deneyimlemek açısından cesaretlendirir. Her türlü yeniliğe açık ve heyecan peşindedirler. Sportif aktiviteler, çeşitli sosyal etkinlikler bu anne çocuk ilişkisinde vazgeçilmezdir. Zaman zaman rekabet ortamı oluşsa bile dikkatleri hemen yeni bir keşfe odaklanacağından gerginlikler kolay aşılır.

Aslan Anne – Balık Çocuk

BALIK BURCU BEBEK

Balık bebeklerinin bilge kişiler, yaşlı ruhlar olduğu söylenir. Henüz görmediğini zannettiğiniz doğumunun ilk haftalarında, Balık hayal gücü için veri toplamaya başlar. Çocuk yaşlarında sanata yatkın olması da hayal gücünün sınırsızlığından gelir. Oldukça cana yakın ve samimi bebeklerdir. Yabancılık çekmezler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir, bağ kurduğu tüm yakınlarının ruh halini kendi iç dünyasında hissederler. Balık bebekleri biraz büyüdüklerinde şaşkınlık verici yaratıcılıkta oyunlar kurmaya, hikayeler anlatmaya başlarlar.

ASLAN ANNE İLE UYUMU

Balık bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, ortaya zıtlıkların uyumundan doğan bir aile birlikteliği ortaya çıkar. Her ne kadar zıt karakterli insanlar olsalar da birbirlerine katabilecekleri birçok farklı boyut söz konusudur. Birbirlerine çok değer verirler ve gereksindikleri duygusal güvenliği ve şefkati karşılıklı olarak giderebilirler. Aslan güçlü ve dış dünyayla iletişimi seven sosyal bir karaktere sahiptir. Balık ise sessiz ve daha içe dönüktür. Ama ikisi de hayalci yaradılışta olduğundan birbirlerini çok iyi anlarlar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir