ANNE BEBEK BURÇ UYUMU

Akrep Burcu Annelerin Uyumu

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Akrep Anne – Koç Çocuk

KOÇ BEBEKLERİ

Dünyadaki ilk günlerini sakin ve kendinden emin geçirir. Ancak ses tellerinin gücünü keşfettiği anda, mikrofon yutmuşçasına çığlıklarının ardı arkası kesilmez, Koç performansına kolayca ara vermez! Koç bebeğinin enerjisi yüksektir, ancak yorucu ve tempolu günlerin ardından sakin bir gece geçirebilirler. Yani tüm gün miskinlik edip gece uyumayı beklemek fazla hayalci bir yaklaşım olur ? Yürümeyi keşfeden Koç’un üzerinden gözler bir an olsun ayrılmamalı, Koç’un özgürlük sevdası yabana atılmamalı.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Koç burcundaki çocuk Akrep bir anneye sahipse, iki aile üyesinin sürekli rekabet içinde olduğu ama birbirine çok yakın kaldığı bir ilişki ortaya çıkar. İkisinin söz konusu rekabet içinde bir uyum yakalaması muhtemeldir. Akrep anne ve Koç çocuk hem fiziksel olarak hem de tavırları bakımından birbirine çok benzer. İkisi de gücü sever. Rekabeti bırakıp birlikte çalışmayı başarabilirlerse başaramayacakları şey yoktur. Akrep anne, Koç çocuğuna göre daha odaklı ve kararlı hareket ederken, Koç yapılacak iş bakımından daha atiktir ve ilk adımı atar.

Akrep Anne – Boğa Çocuk

Boğa’lar uyku sorunu çekmez, Boğa’nın dilini çözememiş bir ebeveyn bebeğini huzura erdiremez. Esasen Boğa beş duyusu açık doğar, yemeğini yer, gazını atar, sıvı ihtiyacını giderir, yumuşacık kıyafetlerini giyinir, rahat yatağına uzanırsa bir de altı temiz, üstü mis kokuluysa sesi çıkmaz! Aksi halde yaygarayı basar, kulaklarda pas bırakmaz! Boğa bebekleri annesi hava atacak diye rahatsız kıyafetlerin içinde sessiz kalmaz! Küçük yumruklarını sallamadan durmaz!

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Boğa bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, Zodyak kuşağında tam zıt kutuplarda yer alan iki burcun birbirini tamamlayıcı uyumluluğu ortaya çıkacaktır. Bu da çok güçlü bir aile yapısına işaret eder. İki burç da birbirlerinin eksikliklerini tamamlayıcı durumdadır ve anne çocuk birbirine çok yakın olur. Her ne kadar birçok ortak noktaları olsa da iki tane çok güçlü kişilik bir konuda fikir uyuşmazlığı yaşarlarsa, bu, sert tartışmalara sebep olabilir. Bununla birlikte genelde birbirlerini çok iyi tanıyan iki dost gibi geçinmeleri olasıdır.

Akrep Anne – İkizler Çocuk

Bebek değil zekâ küpü! Kimsede olmayan iletişim becerilerine sahip olabilir, müziğe ritim tutabilir, kundakta konuşmaya başlayabilir. İkizler bebeği telaşla öğrenir, herkesten önce büyür! Bedeni bebek kendisi çabuk olmaya hevesli, çabuk büyüyüp bir an evvel bilgisini şenlendirmeye meraklıdır. İkizler bebeği evin neşesi olur, hayatın sıkılığını doğar doğmaz savuşturur. Kimsenin bilmediği bir dilde basbayağı konuşur! Gördüğü her şeye dokunmak isteyen İkizler ebeveynleri, prizlere dikkat!

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

İkizler bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, ortaya gerçekten güçlü bir aile ortaya çıkar. Hem annenin hem de çocuğun beklentileri oldukça yüksektir. Bununla birlikte amaçlara ulaşma aşaması biraz sancılı olabilir. Akrep, İkizlere göre daha sabit odaklıdır. İkizler ise koşullara daha rahat uyum sağlayabilir. Hayata daha rahat bir yaklaşımı olan İkizler, Akrep’in kaygılarına zaman zaman gülebilir. Akrep ise ailesine çok düşkündür ve sevdiklerini her ortamda korumaya yönelir. Birlikte geçirdikleri zamanda bu iki burç birbirinden çok şey öğrenebilir

Akrep Anne – Yengeç Çocuk

YENGEÇ BURCU BEBEK

Annesinin enerjisinden birebir etkilenen bir bebekle karşı karşıyayız. “Bu çocuk bugün niye bu kadar huysuz?” diyen anne; sana sormalı? Ay’ın tüm fazlarından birebir etkilenen Yengeç bebekleri, bazı günler durmaksızın ağlayabilir, kucak bağımlısı olabilir, annesinin kokusu olmadan gecelerce uyanık kalabilir. Aidiyet geliştirmek Yengeç bebeklerinin en önemli sakinleştiricisidir. “Beş yaşına kadar emdi, anne sütünden başka besin istemedi!” spekülasyonlarının kaynağı da Yengeç burçlarıdır. Yabancının kucağına gitmez, tanımadığı kokuya kendini sevdirmez.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Yengeç bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, anne çocuktan ziyade sanki iki kardeşin oluşturduğu bir aile yapısı karşınızdaymış gibi düşünebilirsiniz. Hem düşünce tarzı olarak hem de fiziksel bakımdan anne çocuk birbirine çok benzer. Duygusal açıdan derinliğe sahip bu iki burç oldukça yakındır birbirine ve birlikte vakit geçirmekten çok büyük zevk alırlar. Bununla birlikte ikisi de çok hassas olduğundan, eğer iki taraftan biri dikkat etmezse kırıcı tartışmalara ve üzüntüye yol açılabilir. Ama iki taraf da birbirinin zayıf noktalarını tamamlar niteliktedir.

Akrep Anne – Aslan Çocuk

ASLAN BURCU BEBEK

Genelde mutlu, gülümseyen ve güneşli günleri seven bebeklerdir Aslan’lar! Ama canı sıkılırsa da teatral yeteneklerle doğar! Saatlerce arar tarar derdinin ne olduğunu bulamazsınız ancak Aslan bebek istediğini almış, tüm ailenin ilgi odağı olmuş, gün boyu alakanızı üstüne toplamayı başarmıştır. Fazla ses çıkaran oyuncaklar alıp beyninizi çatlatmayın. Aslan bebek dikkat çekmek için her türlü gürültüyü yapar, kendine bağlar!

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Aslan bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, enerjisi oldukça yoğun bir anne çocuk ilişkisinden söz edilebilir. Bu iki burç birbirinin neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi bilir çünkü ikisi de övgü ve saygı bekler. Birbirine çok düşkün olan bu aile bireyleri, aynı zamanda büyük karşılıklı beklentilere sahiptir. Aslan ön planda ve ilgi odağı olmayı sever, Akrep anne de çocuğuna duymaktan memnun olacağı tavsiyelerini sunar. Ama Aslan’ın zaman zaman sabır sınırını zorlaması söz konusu olabilir.

Akrep Anne – Başak Çocuk

BAŞAK BURCU BEBEK

Başak bebeği son derece zeki ve özeldir. Neyi sevip sevmediğini doğuştan bilir, beslenme konusunda zorlayıcı olabilir. Yemek seçiminde, uyku için yatırdığınız zeminlerde, giydiğiniz kıyafetlerde titiz davranabilir, yatağından başka yerde yatmamak, beğenmediği yemeği yememek, hoşnut olmadığı dokulardaki kıyafetleri giymemek gibi ısrarları olabilir. Rutininin bozulmasını sevmez, yaşamsal ihtiyaçlarını vaktinde karşılayamazsa bütün huzuru kaçabilir. Puzzle türü oyunlardan çok keyif alabilir.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Başak bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, Zodyak kuşağındaki konumları birbirine uzak olan iki burcun genel olarak görülen uyumunun hüküm sürdüğü bir anne çocuk ilişkisinden bahsedilebilir. Bu konumlanma anne çocuğu birbirine derinden bağlar. Bu aile ilişkisi, fedakarlık üzerine kuruludur. İki burcun da birbiri için yapmayacağı şey yoktur. Aile ilişkilerini pek dışarıya açmayan bir anne çocuk ilişkisi söz konusudur. Dolayısıyla birlikte geçirdikleri zaman çok değerli ve özeldir. Birbirlerini çok iyi tamamlar ve çok iyi anlaşırlar.

Akrep Anne – Terazi Çocuk

TERAZİ BURCU BEBEK

Dünyanın en tatlı bebeklerinde sıra! Henüz bir Terazi bebeğiyle tanışmamış çoğu insan yeni doğan bebekleri sevimsiz bulur! Herkesi tebessümle karşılar, hiçbir ortamda yabancılık çekmezler! Henüz iletişime geçmeyen küçük kardeşleri varsa sürekli sevmek ister, çekiştirirler, akrabalarına davetkar gülücükler saçarak sürekli sevilmek isterler. Terazi ilişki temasıyla yaşar, anne baba ayrılıklarından en çok onlar etkilenir.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Terazi bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, tamamlayıcı ve uyumlu bir aile ilişkisi söz konusudur. Hem manevi hem maddi açıdan iki taraf da birbiriyle çok iyi geçinir. Terazi’nin iletişim yeteneği, Akrep’in kaygılarını dindirebilir. Anne çocuk bu ilişkide, didişmekten ziyade birlikte çalışmayı tercih eder. Akrep daha fazla amaca yönelik hareket eder. Terazi de kendinden bekleneni yapmaya gayret eder ve ilk adımı atan olur. Anne çocuk birbirlerine ve aile ilişkilerine oldukça düşkündür. Huzurlarının bozulmasından hoşlanmazlar.

Akrep Anne – Akrep Çocuk

AKREP BURCU BEBEK

İçe dönüktür Akrep bebekleri. Parmak kadar bedenleriyle düşünceli bakışlar savuran Akrep’lerin mimikleri genelde ebeveynleri tarafından şaşırtıcı ölçüde komik bulunur. Kalabalıklar içinde sıkılıp yalnız oynamayı tercih edebilir. Bu bencil olduğunu göstermez, sosyalleşmek istemediği anlarda zorlamamak gerekir. Duyguları derin, hisleri kuvvetli olan Akrep’lerin huzursuzluğu dikkate alınmalıdır.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Akrep bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, duygusal anlamda son derece derin ve şiddetli bir anne çocuk ilişkisi ortaya çıkacaktır. Her iki taraf da birbirinden her anlamda çok şey bekler ve zamanlarının büyük bölümünü feda ederler. Genelde birlikte çok iyi vakit geçirirler. Aile bireyinden çok arkadaş gibidirler. Ne var ki kavgaları da bir o kadar şiddetli ve yıkıcı olabilir. Her anlamda uçlarda dolaşan bir aile iletişimleri vardır. Birbirlerini iyi tanırlar ama ikisi de duygularına hakim olmayı öğrenmek zorundadır.

Akrep Anne – Yay Çocuk

YAY BURCU BEBEK

Üç dadı, yedi bakıcı bir de gözünü üstünden ayırmayıcı hazırsa, Yay bebeği doğabilir, küçük fırtına evi birbirine katmadan önceki son sessizlikleriniz, tadını çıkarın! Yay doğduğu anda keşif başlar, eline geçirdiğini ağzına sokar, parçalar, emekleyerek koşanları sollar! Sürekli gülen minik afacanlar, hiçbir şeyden korkmaz, tedbir almazlar. Yay “dur, yapma, bırak” uyarılarından anlamaz! Fazla şefkat gösterirseniz sıkılır kaçar, bu şekilde zararlı bölgelerden uzaklaştırmak mümkün olabilir.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Yay bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, karşılıklı saygının ve kişisel sınırların korunması gereken bir aile ilişkisi meydana çıkar. İki taraf birbirlerinin özel hayatlarına ve ilgi alanlarına saygı duymayı başarabilirse, anne çocuk, iki yakın arkadaş gibi olur. Yay, çeşitlilikten, yenilikten ve iyimserlikten yanadır. Akrep de aile ilişkilerini kuvvetlendiren bu deneyimlerden keyif alır. Yay çocuk, anneye duygusal ağırlığından kurtulmayı ve biraz eğlenmeyi öğretebilir. Yay, Akrep’in çok inatçı ve saplantılı olduğunu düşünebilir, Akrep ise Yay’ı çok özensiz bulabilir. Anne çocuk bu gerilimi yeni şeyler deneyerek, gezerek dağıtabilirler.

Akrep Anne – Oğlak Çocuk

OĞLAK BURCU BEBEK

Yetişkin görünümlü bebekleri bilirsiniz, büyümüş de küçülmüş gibi anlamlı bakar, bir şey söyleyecekmiş gibi dururlar! İşte onlar Oğlak bebekleri! Zorlu eğitim süreçlerine, bin bir çeşit çabaya gerek olmadan disipline olan bu bebekler, anne babalarını gururlandırmayı severler. Zaten vizyon sahibi olarak doğar, çocukluğa adımı kolay atarlar. Tüm yaşamlarında onlara eşlik edecek arkadaşlarını henüz bebekken edinebilirler. Hayatla şaka olmaz, Oğlak’lar bunu doğuştan bilirler.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Oğlak bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, aile iletişimleri oldukça rahat ve tutarlı olacaktır. Her ikisi de aile içi ilişkilere ve sevgiye önem verir. Çekingenlik ve başkalarına olan güvensizlikleri bu anne çocuğu dış dünyaya kapalı bir aile yaşantısına çekebilir. Aile içinde çok iyi anlaştıklarından diğer insanlarla olan iletişimlerinin gelişmesi zaman alabilir. Akrep, zaman zaman Oğlak’ı çok duygusuz bulabileceği gibi onun sayesinde kendi duygularını kontrol etmeyi de öğrenebilir.

Akrep Anne – Kova Çocuk

KOVA BURCU BEBEK

Farklı doğan, zekâ fışkıran Kova bebeğin ebeveynleri, bir dahi yetiştirmek için kolları sıvayın! Bebekli arkadaşlarınızla görüşmeye başlayın, Kova’nın çevresini olabildiğince bollaştırın, zekasını geliştirebileceği oyunlarla oynaması için bolca zemin hazırlayın ve arkanıza yaslanıp bu yeteneğin yaptıklarını seyretmeye başlayın. Sıra dışı icatlar yapar, oyunun kurallarını bozarsa karışmayın, geleneksel yöntemlere uyması konusunda ısrarcı olmayın.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Kova bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, farklı hayat anlayışları ve stilleri olan iki karakterin oluşturduğu bir aile ilişkisinden söz edilebilir. Konuşmak için ortak konu bulmaları biraz zaman alsa da sonunda birbirlerini anlamayı başarabilirler. Kova’nın sıra dışı idealist bir dünya anlayışı vardır. Akrep ise duygusal anlamda çok yoğun bir iç dünyaya sahiptir. Anne çocuk sahip oldukları farklı perspektifleri anlamak için çaba sarf etmelidir. Akrep, çocuğunun kendisine fazla zaman ayırmamasından, dışarıda fazla zaman geçirmesinden yakınabilir. Kova da annesinin duygusal fırtınalarını anlamakta zorluk çekebilir.

Akrep Anne – Balık Çocuk

BALIK BURCU BEBEK

Balık bebeklerinin bilge kişiler, yaşlı ruhlar olduğu söylenir. Henüz görmediğini zannettiğiniz doğumunun ilk haftalarında, Balık hayal gücü için veri toplamaya başlar. Çocuk yaşlarında sanata yatkın olması da hayal gücünün sınırsızlığından gelir. Oldukça cana yakın ve samimi bebeklerdir. Yabancılık çekmezler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir, bağ kurduğu tüm yakınlarının ruh halini kendi iç dünyasında hissederler. Balık bebekleri biraz büyüdüklerinde şaşkınlık verici yaratıcılıkta oyunlar kurmaya, hikayeler anlatmaya başlarlar.

AKREP BURCU ANNE İLE UYUMU

Balık bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, son derece uyumlu bir aile ilişkisi kurulur ikisi arasında. Aynı elementin burçları olduğundan birbirlerini çok iyi anlayabilirler, iki arkadaş gibi geçinebilirler. Anne çocuğun iletişimi çok derin duygusal ve sezgisel bir düzlemde gerçekleşir. Balık’ın annesine sunduğu şefkat ve fedakarlık, Akrep’in çok hoşuna gider. İkisinin de içe dönük anları olduğundan karşılıklı olarak bu özel anlara saygı duyarlar. Ama Akrep’in duygusal patlamaları zaman zaman Balık’ı incitebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir